• 2013-05-22

I.O.Project zwycięzcą I edycji Otwartych Wtorków z NuPlays

W warszawskim klubie Progresja odbył się finał konkursu dla młodych zespołów – Otwarte Wtorki z NuPlays. Nagrodę główną, głosami jury zwyciężył zespół I.O.Project.

I.O. Project (źródło: mat. prasowe)

I.O. Project (źródło: mat. prasowe)

Jury konkursu najbardziej przypadł do gustu występ zespołu I.O.Project, grającego ambitną mieszankę muzyki funky, rock, pop i jazz. Zespół zwyciężył nagrodę główną, czyli profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja. Drugim zwycięzcą Otwartych Wtorków z NuPlays został zespół Muhu Island. Otrzymał on najwięcej głosów zgromadzonej publiczności i tym samym wygrał możliwość zagrania w klubie Progresja przed wybraną gwiazdą.

Podczas koncertu finałowego do walki o nagrodę główną stanęło 5 zespołów: I.O.Project, Mind Asylum, Muhu Island, V8 i Molecular. Każdy z nich, podczas 30-minutowego setu, zaprezentował własne kompozycje oraz jeden cover.

Cykl koncertowy Otwarte Wtorki z NuPlays to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. To seria koncertów, w trakcie których wyłaniane są dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, typowany przez jury, wygrywa profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays – nowej platformy typu direct-to-fan z muzyką pochodzącą zarówno od wytwórni jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu Otwarte Wtorki z NuPlays serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.

I.O.Project - powstał z inicjatywy sióstr Igi i Oleny Szczepaniak. Zespół działa od 2012 roku. Na swoim koncie ma już pierwsze demo. Muzyka grupy oscyluje między gatunkami takimi jak pop, rock, funky, czy jazz. Autorką tekstów i muzyki jest wokalistka i skrzypaczka zespołu Olena. Skład uzupełniają wiolonczelistka Iga, pianista Kamil, perkusista Konrad i basista Andrzej.

Muhu Island - istnieje od czerwca 2012 roku. Tworzy go czterech muzyków (gitara, wokal, bass i perkusja), którzy wcześniej grali w innych warszawskich bandach. Panowie na scenie prezentują wyłącznie własne kompozycje z gatunku alternatywnego, progresywnego rocka. Nie boją się uderzyć w proste formy, jak i pokręcone muzyczne pejzaże. W planach zespołu jest wzbogacenie kompozycji o elementy elektroniki. Mind Asylum to zespół grający muzykę będącą mieszanką thrash i death metalu. Obecny skład, który tworzy czterech muzyków, ma na swoim koncie już pierwsze demo i kilka koncertów.

V8 - to warszawski zespół, który swoją muzykę określa jako kalifornijski punk rock. Tworzy go trzech muzyków, których połączyła wspólna pasja do energetycznego grania. Na swoim koncie mają już pierwszy materiał, nagrany na tzw. setkę aby – jak mówią – odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność.

Molecularto - młody zespół, który powstał w lipcu 2012 roku w Warszawie. Pięciu artystów, którzy wchodzą w skład bandu, czerpiąc ze swoich wcześniejszych doświadczeń, tworzy muzykę z nurtu blues/rock. Zespół ma na koncie kilkanaście koncertów i obecnie pracuje nad nagraniem swojej pierwszej płyty.

Rozstrzygnięcie konkursu dla młodych zespołów
Warszawa, Klub Progresja

Dodaj komentarz