• 2013-05-22

Album: Nemezis vs Paweł Mykietyn

Na czerwiec zaplanowana została premiera albumu Nemezis vs Paweł Mykietyn, który ukaże się w formie winylowej oraz płyty cd.

Album „Nemezis vs Mykietyn", okładka (źródło: mat. prasowe)

Album „Nemezis vs Mykietyn", okładka (źródło: mat. prasowe)

Pomysł nagrania płyty z muzyką Pawła Mykietyna to wynik inspiracji podobną realizacją Biosphere’a z norweską legendą muzyki współczesnej Arne Nordheime’m. Album jest zbiorem utworów Pawła Mykietyna na orkiestrę i wiolonczelę oraz industrialno-ambientowych dźwięków.

W minionych dekadach twórczość muzyczną cechowało mieszanie stylów i gatunków. Taki eklektyzm dotyczył zarówno szeroko pojętej muzyki współczesnej, jak i progresywnych odłamów rocka. Dwa pozornie różne i odległe gatunki, jakimi są muzyka elektroniczna i punk rock, zetknęły się ze sobą, tworząc nurt industrialny, czerpiący jednocześnie z muzyki eksperymentalnej i agresywnej stylistyki punku. Z kolei muzyka współczesna ubiegłych dziesięcioleci wytrzymała próbę czasu i stała się inspiracją dla obecnego pokolenia kompozytorów, otwierając ich na formy, które dotąd były im obce.

Paweł Mykietyn - uznany kompozytor muzyki współczesnej, bardziej niż którykolwiek spośród młodych polskich artystów pozostaje otwarty na eksperymenty stylistyczne. W przeszłości bywalec koncertów jarocińskich, dziś jest czołowym artystą elitarnego nurtu muzyki poważnej. Zaproszony do udziału w projekcie Nemeziz vs Mykietyn, będącym formą adaptacji fragmentów jego kompozycji do elektronicznej muzyki Nemezis, zgodził się udostępnić swoje nagrania.

Nemezis – do grupy należą Łukasz Pawlak, Marcin Bociński oraz Konrad Kucz. Debiutowali w 2001 roku albumem Whispers from behind the window. Zespół brał tez udział z projekcie In Between razem z teatrem Suka Off, który łączył w sobie sztuki wizualne, muzykę i teatr.

Premiera albumu Nemezis vs Mykietyn : czerwiec 2013 roku
Wydawcą płyty jest Requiem Records

Dodaj komentarz