• 2013-05-21

Smart Casual. Męski styl

Po niewątpliwym sukcesie książki Krzysztofa Łoszewskiego Dress code. Tajemnice męskiej elegancji, nadszedł czas na kolejną publikację autora pod tytułem Smart Casual. Męski styl, która ukazała się 20 maja nakładem wydawnictwa BOSZ.

„Smart Casual. Męski styl”, Krzysztof Łoszewski, Wydawnictwo Bosz (materiały prasowe)

„Smart Casual. Męski styl”, Krzysztof Łoszewski, Wydawnictwo Bosz (materiały prasowe)

Na celowniku stylisty znaleźli się mężczyźni. Tym razem postanowił przybliżyć im reguły doboru elementów stroju i tworzenia kreacji w stylu określonym jako smart casual, czyli ubioru codziennego.

Krzysztof Łoszewski przez wiele lat był projektantem i stylistą w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Obecnie pracuje jako kostiumograf, stylista i specjalista w zakresie dress code’u. Od wielu lat prowadzi zajęcia dotyczące sztuki ubioru w Akademii Dyplomatycznej, Collegium Civitas, w House of Diplomacy Akademii Spraw Zagranicznych, w kancelariach prawniczych, dla członków zarządów banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Angielskie słowo smart tłumaczymy jako – elegancki lub modny, a casual oznacza niedbały. Ubranie w stylu smart casual jest nie tylko modne, ale i eleganckie, traktowane z odrobiną nonszalancji, pewną dozą swobody, nigdy zbyt ostentacyjne –wyjaśnia autor.

W doborze garderoby należy przede wszystkim kierować się sylwetką. Odpowiednio dopasowane ubranie sprawia, że czujemy się pewnie i wyglądamy dobrze. Jednak nieumiejętnie dobrane zniekształca i powoduje, że w najgorszym wypadku możemy wyglądać komicznie. W książce „Smart casual. Męski styl” Krzysztof Łoszewski opisuje cztery typy sylwetek: trójkąt, prostokąt, gruszkę i jabłko, wskazując zarazem pasujące do nich kroje.

Książka pełna jest cennych wskazówek dotyczących sposobu łączenia poszczególnych elementów garderoby i kolorów. Autor podzielił ją na 4 części – każda traktuje o innej porze roku. Inną marynarkę zakładamy zimą, a inną latem. Zarówno kroje, materiały, jak i tonacje mają tutaj duże znaczenie.

Smart Casual. Męski styl
Krzysztof Łoszewski
Wydawnictwo Bosz
20 maja 2013 r.

Dodaj komentarz