Michał Chojecki z pytaniem o relacje lokalności i globalności

Od 11 maja w Galerii Praca w Warszawie można oglądać wystawę prac Michała Chojeckiego pt. Ten kraj potężny, jego wielki step.

Fot. Michał Chojecki, wystawa w Galerii Praca w Warszawie, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Michał Chojecki, wystawa w Galerii Praca w Warszawie, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Punktem wyjścia w działaniach Michała Chojeckiego jest pytanie o swoje miejsce i odpowiedzialność wobec niego, o relacje lokalności i globalności. Pojęcie wielkiego kraju i stepu w aktualnym kontekście może być traktowane dwuznacznie – z jednej strony jest to po prostu siła wyższa, wielka niewiadoma życia, dorosłości i czasu. Z drugiej bardzo konkretna kraina daleko od domu, do której artysta wyruszał wielokrotnie aby odczuć na własnej skórze utrapienia nomadycznej, tułaczej bezdomności.

Wystawa ta jest raportem, który podnosi problemy i zaprasza do dyskusji. Ważnym elementem wystawy jest obecność artysty, bezpośrednie spotkanie, interakcja i współpraca, co wiąże się z manifestem Dzieło sztuki jako spotkanie. Na spotkanie zaproponowane dziś przez Chojeckiego składają się różne wątki jego twórczości: wspomnienie dzieciństwa, domu rodzinnego, podróże na wschód oraz reflaksja nad światem współczesnym. A wszystko to wyrażone w całej palecie dostępnych nam mediów: film, rysunek, fotografia, malarstwo, tekst, słuchowisko.

Michał Chojecki, Ten kraj potężny, jego wielki step
Wystawę można oglądać od 11 maja do 19 czerwca 2013 roku
Galeria Praca
ul. Szpitalna 6
Warszawa

Dodaj komentarz