• 2013-05-21

Magdalena Hajnosz rusza z życiodajną wystawą

Od 27 maja w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Magdaleny Hajnosz pt. Zawirowania. Forma – życie – energia.

Autor: Magdalena Hajnowsz, praca z wystawy „Zawirowania. Forma – życie – energia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Magdalena Hajnowsz, praca z wystawy „Zawirowania. Forma – życie – energia” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość malarska Magdaleny Hajnosz wymyka się znanym schematom, coraz bardziej zbliżając się do abstrakcji, wciąż bliska jest naturze. W czytelnych odniesieniach do aktu, pejzażu, a nawet martwej natury dominuje swoboda, wyobraźnia formalna i kolorystyczna. Imponuje śmiałość z jaką nieustannie bada i odkrywa życie form, ich energię, barwę, dynamikę, wyrażające naturalną, spontaniczną osobowość autorki. Tytuł wystawy ilustruje dobrze nie tylko charakter prac abstrakcyjnych, ale także zmienność, ulotność form życia i sztuki prezentowanych na niej.

Janusz Cegieła

Magdalena Hajnosz tworzy w zakresie malarstwa, rysunku, fotografii. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1980). W dorobku artystycznym artystki znajdują się liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w zakresie malarstwa, rysunku i fotografii. Otrzymała nagrody w konkursach za twórczość malarską i fotograficzną w Polsce i w Belgii. W 2010r. wydała autorską książkę Warszawa z głową do góry – przewodnik fotograficzny po Warszawie.

Magdalena Hajnosz, Zawirowania. Forma – życie – energia
Wernisaż: 27 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 11 czerwca 2013 roku
Galeria Domu Artysty Plastyka
ul. Mazowiecka 11a
Warszawa

Dodaj komentarz