• 2013-05-21

Ignacy Karpowicz prezentuje ości

6 czerwca nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się powieść ości Ignacego Karpowicza.

Ignacy Karpowicz, „ości” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Ignacy Karpowicz, „ości” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Najnowsza powieść Ignacego Karpowicza – laureata Paszportu Polityki – traktuje o zagmatwanej naturze relacji międzyludzkich, pełnych gier i sądów. Czasem pół-, a czasem serio. I bardzo dobrze. Bardzo.

Kot Bury zdechł. A to dopiero początek zamieszania… Maja oskarża Szymona o romans. Ninel, która dla swojej matki wciąż jest Kubą, wiąże się z Norbertem, poznanym po konkursie drag queens. Ten jednak od lat kocha się w Krzysiu, którego związek z Andrzejem stanął właśnie pod znakiem zapytania.

Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża? W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości? Wbrew pozorom – bardzo wiele…

Ignacy Karpowicz – pisarz, tłumacz, podróżnik (podróże po Ameryce Środkowej i Afryce Wschodniej, mieszkał w Kostaryce i Etiopii). Tłumaczy z angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego (urzędowy język Etiopii). Laureat Paszportu Polityki 2010 za powieść Balladyny i romanse, nominowany wcześniej do tej nagrody za Niehalo (2006). Otrzymał dwie nominacje do Nike za Gesty (2009) oraz Balladyny i romanse (2011).

Ignacy Karpowicz ości
Premiera: 6 czerwca 2013 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz