• 2013-05-21

Ed Vulliamy Laureatem nagrody Kapuścińskiego

17 maja 2013 r., wręczono po raz czwarty Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki – otrzymał ją Ed Vulliamy za książkę Ameksyka w tłumaczeniu Janusza Ochaba.

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Szejnert wybrało laureata spośród pięćdziesięciu dziewięciu zgłoszeń. Uroczystość wręczenia nagrody, organizowaną przez Gazetę Wyborczą i Miasto Stołeczne Warszawa odbyła się 17 maja w Teatrze Polskim w Warszawie. Podczas uroczystości wręczona została Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego i czek na kwotę 50 tys. zł otrzymał Ed Vulliame za książkę Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy (Amexica: war along the borderline) wyd. Czarne. Nagrodę w wysokości 15 tys. zł odebrał również tłumacz zwycięskiej publikacji – Janusz Ochab.

Ameksyka to wstrząsająca historia terroru rozgrywającego się na pograniczu amerykańsko-meksykańskim – w swoistym państwie, które należy zarówno do Stanów Zjednoczonych, jak i Meksyku, a jednocześnie do żadnego z nich – w czasie gdy wojna narkotykowa osiąga tam największe nasilenie.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego
17 maja 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz