Izabela Marcinek i Sztuka portretu – twórcze doświadczenia dla każdego

Nakładem Wydawnictwa Bosz pojawiła się nowa publikacja autorstwa Izabeli Marcinek pt. Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych, będąca autorskim podręcznikiem sztuki rysowania i malowania portretów, zaspokajającym potrzeby twórcze wszystkich osób, które tworzą obrazy lub dopiero chciałyby się tego nauczyć.

Izabela Marcinek, „Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych”, Wydawnictwo Bosz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Izabela Marcinek, „Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych”, Wydawnictwo Bosz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowa książka wydawnictwa Bosz pozwala zastanowić się nad tym, co tak niezwykłego ma w sobie portret, że absorbował kolejne pokolenia malarzy i przyciągał tłumy widzów na wystawy. Nie bez przyczyny najbardziej znanym obrazem na świecie jest uwieczniony wizerunek Mony Lisy. Portret stanowił sposób na przedstawienie głębszych warstw duszy osoby, nieraz też umożliwiał nawiązanie silniejszego kontaktu z odbiorcą.

Publikacja stanowi autorski projekt ekspertki w temacie Izabeli Marcinek – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych, która swoje obrazy wystawiała na licznych światowych wystawach, m.in. w Sydney, Koln, Amsteten. Izabela Marcinek specjalizuje się w tematyce portretowej. Prowadzi również własną firmę zajmującą się designem, w której projektuje i produkuje wzory na akcesoria do wystroju wnętrz.

Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania. Książka zawiera nie tylko teoretyczne opisy dotyczące wykonania poszczególnych detali twarzy, ale przede wszystkim ćwiczenia praktyczne pozwalające samodzielnie przetestować wszystkie techniki.

Dodatkowo podręcznik przekazuje cenne i przydatne informacje na temat rodzajów używanych materiałów: klejów, podłoży, farb. Zagadnienie sztuki portretu wpisane zostało tu w szerszy kontekst dotyczący podstaw rysunku. Sztuka portretu wprowadza stopniowo w arkana wiedzy na temat malowania odsłaniając z każdą stroną kolejne tajemnice wielkich mistrzów, na przykład dotyczące sposobów zachowania proporcji twarzy czy odpowiedniego doboru kolorów.

Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średniozaawansowanych
Wydawnictwo Bosz

Dodaj komentarz