• 2013-05-20

Festiwal Fotocooltura, czyli fotografia w kulturze

30 maja w Obornikach rozpocznie się festiwal fotograficzny Fotocooltura. Główne wydarzenia będą miały miejsce w Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej, a także na płycie rynku i okolicznej przestrzeni miejskiej.

Festiwal Fotocooltura w Obornikach, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Fotocooltura w Obornikach, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal powstaje z myślą o propagowaniu dobrej i świadomej fotografii. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników i entuzjastów fotografii. Do osób, które są otwarte na nowe doznania artystyczne. Główny nacisk skierowany jest na wymianę doświadczeń przez rozmowy o fotografii, również z cenionymi fotografami. Zaprosiliśmy kilka uznanych postaci ze świata fotografii, które podzielą się z uczestnikami festiwalu swoim doświadczeniem i postrzeganiem roli zdjęć we współczesnym świecie.

Wśród fotografów, którzy pojawią się na festiwalu są m.in.: Tomasz Tomaszewski, Paweł Kosicki, Mariusz Forecki, Henryk Król, Michał Sita.

Drugim istotnym elementem festiwalu są wystawy plenerowe oraz kilka prezentacji w przestrzeni wystawienniczej, którym towarzyszyć będą wernisaże i spotkania z autorami.

Cele:

  • kształtowanie twórczej postawy w działaniach fotograficznych
  • budowanie kompetencji w zakresie percepcji i interpretacji sztuk wizualnych
  • zainteresowanie szerokich kręgów społecznych fotografią artystyczną

W programie festiwalu nie zabraknie licznych spotkań autorskich, wystaw, warsztatów, wieczornych prezentacji, przeglądu portfolio, pokazu ciemniowego, camery obscury, Labiryntu fotografii – Galerii Otwartej, Flasmobu i koncertów.

Festiwal Fotocooltura
Festiwal odbędzie się od 30 maja do 1 czerwca 2013 roku
Oborniki

Dodaj komentarz