• 2013-05-20

Otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego

Koncert z udziałem Camerata Silesia, Lusławickiej Orkiestry Talentów i Apollo Musagete Quartet oraz gościa specjalnego Anne Sophie Mutter zainauguruje 21 maja działalność Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego, wizualizacja (źródło: mat. prasowe)

Europejskie Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego, wizualizacja (źródło: mat. prasowe)

Podczas wieczoru inauguracyjnego odbędzie się także premierowa projekcja filmu dokumentalnego przedstawiającego historię powstania Centrum. W uroczystości weźmie również udział minister Bogdan Zdrojewski.

Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – ideą Centrum jest inspirowanie najzdolniejszych młodych muzyków z całego świata do doskonalenia umiejętności i osiągnięcia pełnej dojrzałości artystycznej. Centrum jest miejscem spotkań utalentowanych, młodych muzyków i profesorów – wybitnych specjalistów sztuki wykonawczej, kompozycji i szeroko pojętej humanistyki. W relacjach typu mistrz – uczeń kultywowane będą wartości duchowe tradycji środkowo-europejskiej. Dzięki cennym kontaktom i wymianie doświadczeń młodzi artyści otrzymają pogłębioną wiedzę o stylach muzycznych, jak również o strukturze i znaczeniu dzieła muzycznego. Poznanie podstaw filozoficznych, religijnych i społecznych muzyki zachęci ich do uprawiania sztuki wykonawczej, w której technika zostanie podporządkowana wyobraźni. Celem nadrzędnym Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego jest rozwijanie u młodych wykonawców umiejętności interpretowania muzyki (solowej, kameralnej i orkiestrowej). Centrum jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie.

Otwarcie Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach
21 maja 2013 r., godz. 18.00
Lutosławice

Dodaj komentarz