• 2013-05-20

Anna Chudzik-Pawlik o komunikacji międzyludzkiej w realiach miejskich

Od 18 maja w Galerii 81 Stopni i Pracowni Manufabricum w Warszawie można oglądać wystawę prac Anny Chudzik-Pawlik pt. Komunikacja miejska.

Anna Chudzik-Pawlik, „Byłam, jestem, będę” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Chudzik-Pawlik, „Byłam, jestem, będę” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Komunikacja zarówno ta w wymiarze miejskim czyli możliwość przemieszczania się z punktu A do punku B, jak i komunikacja międzyludzka. Za pomocą wizualnego odzwierciedlenia schematu linii komunikacyjnych (siatki komunikacyjnej), elementów graficznych w środkach komunikacji i budynkach autorka odnosi się do naszego codziennego przebywania i przemieszczania się w bezosobowym, transparentnym tłumie i skupieniu jednostki na własnej osobie i własnym celu. Stara się równocześnie uwrażliwić nas na otaczająca masę słów, znaków, krzyczących tytułów, zbierając je w ciągi i tworząc zdania – przekazy. Projekt jest równocześnie próbą analizy komunikacji międzyludzkiej lub jej braku w realiach współczesnego miasta.

Wystawa będzie mieścić się równolegle w dwóch lokalizacjach na warszawskiej Pradze: w Galerii 81 Stopni i Pracowni Manufabricum, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Odwiedzający otrzymają mapy, które pomogą w odbyciu krótkiego spaceru po Pradze i przebyciu zaproponowanej trasy lub wyznaczeniu własnego szlaku komunikacyjnego między obydwoma miejscami.

 Anna Chudzik-Pawlik jest multitechniczną twórcą, a także instruktorką warsztatową i projektantką. Pasjonatka scrapbookingu wykorzystuje w swych pracach idee recyclingu i upcyclingu. Autorka charakterystycznych kolaży, w których często wykorzystuje fotografię własnej twarzy. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jako członkini Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus aktywnie wpiera organizację projektów, w tym także tych skierowanych do najmłodszej publiczności.

Kuratorka wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

Anna Chudzik-Pawlik, Komunikacja miejska
Wernisaż: 18 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 17 czerwca 2013 roku
Galeria 81 Stopni, ul. Kłopotowskiego 38 lok.5
Pracownia Manufabricum, ul. Konopacka 17/19
Warszawa

Dodaj komentarz