Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach z plakatami na sztuki

Od 16 maja na emporze Galerii EL w Elblągu można oglądać wystawę pt. Plakaty na sztuki w ramach której zostaną zaprezentowane plakaty do sztuk teatralnych autorstwa Agnieszki Popek-Banach i Kamila Banacha.

Wystawa „Plakaty na sztuki”, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, plakat ekspozycji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Plakaty na sztuki”, Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, plakat ekspozycji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Młodzi artyści – absolwenci Wydziału Grafiki poznańskiej ASP – mieli już okazję współpracować z szeregiem teatrów i festiwali teatralnych, m.in. z Warszawy, Poznania, Lublina i Białegostoku. Poza tworzeniem plakatów zajmują się projektowaniem graficznym, malarstwem, instalacją oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich prace, prezentowane w kraju i zagranicą (m.in. w Turcji, Francji, Meksyku, Bułgarii, Rosji i na Słowacji) znajdują się w zbiorach Fundacji Signum, Muzeum Plakatu w Wilanowie i w kolekcjach prywatnych.

Agnieszka Popek-Banach i Kamil Banach są laureatami stypendium Młoda Polska oraz stypendiów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także zdobywcami licznych nagród i wyróżnień, m.in. 2. miejsca na Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, wyróżnienia na Biennale Plakatu w Trnavie i nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego na Przeglądzie Młodej Sztuki Rybie Oko.

Kurator wystawy: Karina Dzieweczyńska

Agnieszka Popek Banach i Kamil Banach, Plakaty na sztuki
Wystawę można oglądać od 16 maja do 16 czerwca 2013 roku
Centrum Sztuki Galeria EL, empora
ul. Kuśnierska 6
Elbląg

Dodaj komentarz