• 2013-05-18

Loli Kantor z fotografią dokumentalną w Lublinie

Od 10 maja w Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN w Lublinie można oglądać wystawę fotografii Loli Kantor. W ramach ekspozycji będzie można oglądać 20 fotografii wykonanych techniką palladotypii oraz kolorowe prac miniaturowych formatów.

Fot. Loli Kantor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Loli Kantor (źródło: materiały prasowe organizatora)

Loli Kantor urodziła się w Paryżu (Francja), dorastała w Tel Avivie (Izrael) i w Buffalo (USA). Od 1984 roku mieszka w Fort Worth w Teksasie. Jest artystką i fotografką – dokumentalistką. Ostatnie prace Kantor skupiają się na życiu i kulturze Żydów Europy Środkowej i Wschodniej. Jako córka ocalałych z Holokaustu traktuje ten temat bardzo osobiście, ze szczególną wrażliwością.

Fotografie Loli Kantor wystawiane były na całym świecie: Stany Zjednoczone, Chiny, Ukraina, Czechy, Hiszpania. Prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i muzeach (Museum of Fine Art w Huston; The Harry Ransom Center; University of Texas w Austin; Lishui Photography Museum, Chiny; Narodowe Muzeum we Lwowie na Ukrainie). W styczniu 2009 roku została opublikowana ksiażka z fotografiami There Was a Forest.

Lolo Kantor
Wernisaż: 10 maja 2013 roku o godzinie 17.00
Wystawa potrwa do 10 czerwca 2013 roku
Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN, Galeria NN
ul. Grodzka 34
Lublin

Dodaj komentarz