• 2013-05-18

Koneser Giuseppe Tornatore od lipca w kinach

19 lipca odbędzie się polska premiera filmu Koneser w reżyserii Giuseppe Tornatore, z Geoffrey’em Rush’em w roli głównej.

Kadr z filmu „Koneser” w reżyserii Giuseppe Tornatore (źródło: materiały prasowe)

Kadr z filmu „Koneser” w reżyserii Giuseppe Tornatore (źródło: materiały prasowe)

Aktualizacja, 10 lipca 2013 r.: Polska premiera filmu została przesunięta na 2 sierpnia 2013 r.

Virgil Oldman (Geoffrey Rush) to znany ekspert zajmujący się wyceną dzieł sztuki oraz prowadzeniem licytacji płócien najwybitniejszych malarzy w historii. Jest typem samotnika, który wiedzie uporządkowane życie, z dala od ludzi. Samotność daje mu poczucie kontroli i pozwala ukryć głęboko skrywany sekret. Jego życie przewraca się jednak do góry nogami po tym, jak otrzymuje telefon od Claire (Sylvia Hoeks), tajemniczej kobiety, która prosi go o wycenę rodzinnych dzieł sztuki, które znajdują się w jej rezydencji. Virgil zostaje wciągnięty w tajemniczą intrygę, dzięki której odkrywa emocje, jakich nigdy nie dostarczyłaby mu największa aukcja jego kariery.

Koneser to film, który jak żaden inny, przedstawia świat sztuki i pasjonatów kultury. Drogocenne płótna mistrzów pędzla, wspaniałe antyki oraz ekscytujące licytacje są tłem dla historii dwojga skrytych ludzi. Między głównym bohaterem a młodą, tajemniczą kobietą rodzi się niezwykłe uczucie, którego oboje nie zaznali nigdy wcześniej. Giuseppe Tornatore stworzył niezwykły świat, w który wplótł intrygę podtrzymywaną przez suspens rodem z najlepszych filmów kryminalnych.

Koneser
Reżyseria: Giuseppe Tornatore
Dystrybucja: Monolith Films
W kinach od 19 lipca 2013 r.

Dodaj komentarz