• 2013-05-17

Frederick Rossakovsky-Lloyd o zakaznym pożądaniu

Od 17 maja w Galerii Schody w Warszawie można oglądać wystawę pt. Historie zakazanego pożądania, autorem prac malarskich jest Frederick Rossakovsky-Lloyd.

Autor: Frederick Rossakovsky-Lloyd (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Frederick Rossakovsky-Lloyd (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nowy cykl obrazów Fredericka Rossakovsky-Lloyda, pokazuje piękno ludzkiego ciała. Nagość – skrywane przed światem tabu – dzięki masowemu dostępowi do różnego rodzaju mediów, nie oburza już nikogo. Po raz pierwszy w Polsce, w warszawskiej Galerii Schody będzie można zobaczyć cykl obrazów pt.: Historie zakazanych pożądań. Kolekcja składa się z kilkunastu obrazów przedstawiających odsłonięte ciała zwyczajnie zbudowanych ludzi, w ich naturalnej krasie.

Rossakovsky-Lloyd zalicza się do figuratywistów. Jest twórcą The Noughties – postaci pozbawionych twarzy, z charakterystycznie wydłużonymi głowami. Tym razem porzucił typowy dla niego styl i zamiast delikatnie zniekształconych sylwetek, przedstawił pełnych powabu ludzi, zachowując naturalne proporcje. Akty namalowane są różnego rodzaju technikami malarskimi.

Frederick Rossakovsky-Lloyd (źródło: materiały prasowe organizatora)

Frederick Rossakovsky-Lloyd (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powinniśmy czerpać radość z tego kim jesteśmy. Nasze ciało jest narzędziem do dawania i czerpania przyjemności. Niestety napływ różnych religii, zwłaszcza islamu i chrześcijaństwa wyrobił w nas awersję do nagości. Przez całe stulecia człowiek zakrywał to, co kojarzyło się z seksualną przyjemnością. Każda rozkosz, w mniejszym lub większym stopniu była zakazana. Dlatego postanowiłem odsłonić nasze ciała, bez żadnych perwersji. Historie zakazanych pożądań, napiszą się już same

Frederick Rossakovsky-Lloyd

Frederick Rossakovsky-Lloyd jest wybitnym malarzem. Stworzył własny, niepowtarzalny styl a postaci z jego obrazów, otrzymały od krytyków unikalną nazwę.  Rossakovsky-Lloyd na 41 indywidualnych światowych wystawach, jak do tej pory pokazał kilka cykli The Noughties. Działalność Fredericka nie ogranicza się tylko do malarstwa. Do chwili obecnej artysta wydał 7 tomików wierszy, napisał kilka dramatów, z których dwa zostały wystawione na deskach teatrów.

Frederick Rossakovsky-Lloyd, Historie zakazanego pożądania
Wystawę można oglądać od 17 do 29 maja 2013 roku
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
Warszawa

Dodaj komentarz