• 2013-05-17

Festiwal czy nie? Konferencja Art Line

Od 17 do 18 maja w Gdańsku potrwa Art Line – konferencja oraz debata o roli sztuki w przestrzeni publicznej.

Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk, logo (źródło:mat. prasowe)

Nadbałtyckie Centrum Kultury, logo (źródło:mat. prasowe)

Gdańska Galeria Miejska i Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają do udziału w konferencji, a przede wszystkim do udziału w debacie o roli sztuki w przestrzeni publicznej podczas Art Line. Sztuka w przestrzeni publicznej – festiwal czy nie?

Czy działania tego rodzaju nie są pozbawione odpowiedzialności w stosunku do lokalnych społeczności bezpośrednio i często mimo woli w nie zaangażowanych? Czy istnieją strategie pozwalające na współpracę z osobami, pod których domami przetaczają się tysiące obcych ludzi w poszukiwaniu projektów artystycznych? Czy interwencje artystyczne w przestrzeni publicznej powinny mieć zinstytucjonalizowany charakter? Czy nie jest to ich zaprzeczeniem? No i na koniec, co jest dzisiaj przestrzenią publiczną, bo przecież nie ogranicza się ona już tylko to przestrzeni miejskiej? Te i inne pytania poruszone zostaną podczas konferencji w Gdańsku.

Zaproszeni do udziału kuratorzy jak i artyści opowiedzą o swoich doświadczeniach, związanych z działaniami w przestrzeni publicznej. Dyskusja z nimi skierowana jest jednak przede wszystkim mieszkańców zarówno tych, którzy je w pozytywny sposób odbierają, jak i tych, którzy je negują.

Uczestnicy konferencji: Michał Bieniek (PL), Michaela Crimmin (GB), Julia Draganović (IT/DE), Torun Ekstrand (SE), Dominik Lejman (PL), Bettina Pelz (DE), Martin Schibli (SE), Kuba Szreder (PL), Agnieszka Wołodźko (PL), Julita Wójcik (PL).

Moderatorem spotkania będzie Małgorzata Miśniakiewicz.

Art Line
od 17 do 18 maja 2013 roku
Nadbałtyckie Centrum Kultury, ul. Korzenna 33/35, Gdańsk

Dodaj komentarz