• 2013-05-16

Tylko Bóg wybacza, nowy film Nicolasa Winding Refna

Tylko Bóg wybacza, najnowszy film Nicolasa Winding Refna z Ryanem Goslingiem w roli głównej, pojawi się w polskich kinach 14 czerwca.

Kadr z filmu „Tylko Bóg wybacza” Nicolasa Refna (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Tylko Bóg wybacza” Nicolasa Refna (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Poprzedni film reżysera – Drive – odniósł sukces kasowy i bardzo szybko zyskał miano filmu kultowego. Stało się tak dzięki hipnotyzującej kreacji Goslinga, fascynującej warstwie wizualnej i świetnej ścieżce dźwiękowej Cliffa Martineza.

Tylko Bóg wybacza rozgrywa się we współczesnym Bangkoku. Głównym bohaterem jest Julien (Ryan Gosling), prowadzący klub, gdzie odbywają się walki tajskiego boksu. Klub to jednak tylko przykrywka dla handlu narkotykami. Życie Juliena, cieszącego się szacunkiem w półświatku, radykalnie się zmienia, gdy matka zwraca się do niego z prośbą, by za wszelką cenę odnalazł zabójców swojego brata i go pomścił.

Scenariusz filmu, podobnie jak w przypadku Drive, napisał sam Refn. U boku Ryana Goslinga tym razem zobaczyć będzie można Kristin Scott Thomas.

Tylko Bóg wybacza podobnie jak Drive będzie miał swoją światową premierę w konkursie głównym festiwalu w Cannes. O Złotą Palmę powalczy z najnowszymi dziełami Romana Polańskiego, Françoisa Ozona, Stevena Soderbergha, czy braci Coen.

Poprzednim razem Refn wyjechał z Cannes ze statuetką za reżyserię, czy stanie się tak i teraz?

Tylko Bóg wybacza
Scenariusz i reżyseria: Nicolas Winding Refn
Dystrybucja: Gutek Film
W kinach od 14 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz