• 2013-05-16

The Boxer Rebellion zagrają w Polsce

We wrześniu odbędą się dwa koncerty indie-rockowego kwartetu The Boxer Rebellion. Muzycy wystąpią 21 września w poznańskim klubie Pod Minogą i 22 września w warszawskiej Hydrozagadce.

The Boxer Rebellion (źródło: mat. prasowe)

The Boxer Rebellion (źródło: mat. prasowe)

Album Promises jest zdaniem The Boxer Rebelion krążkiem dla muzycznych podróżników, którzy nie boją się odkrywania różnorodnych dźwiękowych horyzontów. Od Diamonds przez ścianę dźwięku kawałka Fragile, piękno Low i zachwyt nad New York ich płyta opiewać będzie w niekończący się Dream. Wyspiarze popisują się nie tylko długoletnią tradycją indie grania, ale też pierwiastkiem kreatywności bez popadania w całkowity postmodernizm i dekadentyzm.

The Boxer Rebellion – indie-rockowa formacja pochodząca z Wielkiej Brytanii, powstała w 2001 roku. NME Magazine w jednej z recenzji napisał o nich – ten zespół może zmienić wasze życie. I faktycznie: debiutancki album Exits, wydany w 2005 roku przez Universal Records, zebrał dobrą prasę zarówno w ojczyźnie muzyków, jak i zagranicą. Z podobnym zachwytem przyjęto drugą płytę – Union – wydaną przez muzyków już własnym sumptem. Album dostał się na zestawienie Billboard Top 100, został Alternatywnym Albumem Roku na iTunes i umożliwił zespołowi gościnny występ w filmie Stosunki Międzymiastowe z Drew Barrymore i Justinem Longiem. W 2011 roku ukazała się płyta Cold Still, którą zespół promował m.in. w show Davida Lettermana. W międzyczasie dwie kompozycje TBR znalazły się na ścieżkach dźwiękowych do gier Rocksmith i Batman: Arkham City. Na maj 2013 roku przypada premiera najnowszego, wyczekiwanego albumu grupy – Promises.

Koncerty The Boxer Rebellion
21 września 2013 roku, Klub Pod Minogą, Poznań
22 września 2013 roku, Klub Hydrozagadka, Warszawa

1 komentarz do artykułu “The Boxer Rebellion zagrają w Polsce”

  1. Paweł

    …eee, tam zaraz odkrywania różnorodnych dźwiękowych horyzontów… Przede wszystkim Coldplay się kłania. Słychac też lata 80 (m.in. U2 Unforgettable Fire, Simple Minds Once upon a Time). Ale nie ma co narzekac – ich muzyka i porywa i skłania do skupienia. Mają w sobie to COŚ. Nie idzie tego nijak puścic mimo ucha. Za całokształt ode mnie – ****.

Dodaj komentarz