• 2013-05-16

Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski

Zagraj i zbuduj swoje miasto to hasło szeregu atrakcji przygotowanych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie  na tegoroczną Noc Muzeów, która odbędzie się 18 maja.

Muzeum Historii Polski, logo (źródło: mat. prasowe)

Muzeum Historii Polski, logo (źródło: mat. prasowe)

Muzeum Historii Polski po raz kolejny bierze udział w Nocy Muzeów. W ogrodzie obok tymczasowej siedziby MHP uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach planszowych polegających na planowaniu i budowaniu m.in. średniowiecznych osad i miast. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostaną gry, quizy, zagadki i zajęcia związane z polską historią.

Ponadto przypomniane zostaną fragmenty legend polskich w interpretacji Teatru Wolandejskiego. W muzealnym kiosku multimedialnym będzie wyświetlana prezentacja przyszłej wystawy stałej Muzeum oraz filmy historyczne. Miłośnicy książek będą mogli zakupić książki wydawane przez MHP.

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 roku. W Polsce w 2003 roku zorganizował ją jako pierwszy Poznań; warszawska publiczność po raz pierwszy mogła wziąć udział w tym wydarzeniu rok później, w 2004 roku. Obecnie Noc Muzeów jest organizowana w Polsce w 80 miastach.

Dwie pierwsze warszawskie edycje odbyły się nietypowo, w czerwcu, lecz już następne zostały połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Muzeów, które zawsze odbywają się w maju. W pierwszej edycji udział wzięło zaledwie 11 muzeów, które odwiedziło 16 tys. osób.

Od 2007 roku w Warszawie notowane są rekordy frekwencyjne. Od dwóch lat liczba zwiedzających to ok. 200 tysięcy osób.

Noc Muzeów w Muzeum Historii Polski
18 maja 2013 roku, od godz. 18.00 do 1.00
Ogród przy siedzibie Muzeum Historii Polski przy ul. Senatorskiej 35 (wejście od Parku Saskiego),
Warszawa

Dodaj komentarz