• 2013-05-16

Mistrzowie Architektury: Francisco Magén Pardo

23 maja o godz. 18.00 katowicki oddział SARP, w ramach cyklu Mistrzowie Architektury, zaprasza na wykład Francisco Magén Pardo z hiszpańskiej pracowni Magén Arquitectos.

Mistrzowie Architektury: Francisco Magén Pardo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mistrzowie Architektury: Francisco Magén Pardo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magén Arquitectos jest biurem projektowym, które powstało w 2002 roku z siedzibą w Saragossie.

Praktyka studia ukierunkowana jest na architekturę rozumianą jako zarówno techniczną i kulturową rzeczywistość. Działalność pracowni nie ogranicza się tylko do kreowania przestrzeni i brył, ale również do poszerzania świadomości odbiorców architektury. W związku z tą filozofią bracia Magen zapraszani są do organizacji konferencji, spotkań i warsztatów w Hiszpanii i na arenie międzynarodowej. Przykładem są spotkania takie jak Ultzama Campus organizowane przez Fundację Arquitectura y Sociedad oraz Międzynarodowa Konferencja Idee per una rigenerazione urbana sostenibile.

Francisco J. Magen urodzony w 1980 roku studiował architekturę na ETSA Navarra University, którą ukończył w roku 2004. W tym samym roku został wspólnikiem biura Magén Arquitectos. Naukę kontynuował następnie do 2005 roku na wydziale Planowania i Rozwoju Miast.

Organizator: SARP oddział w Katowicach
Kurator cyklu: Wojciech Małecki

Mistrzowie Architektury: Francisco Magén Pardo (Magén Arquitectos)
23 maja 2013 r., godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, ul. Sokolska 34
Katowice

Dodaj komentarz