• 2013-05-16

Konstantinos Kissas z Pożegnaniem w Krakowie

Od 16 maja w Galerii Fotografii w Krakowie można oglądać wystawę fotografii Konstantinosa Kissasa pt. Pożegnanie… . Ekspozycja jest organizowana w ramach Krakow Photo Fringe 2013.

Fot. Konstantinos Kissas, wystawa „Pożegnanie...” w Galerii Fotografii w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Konstantinos Kissas, wystawa „Pożegnanie...” w Galerii Fotografii w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pożegnanie… jest projektem w toku, nad którym pracę rozpocząłem w 2008 roku w formie fotograficznego dziennika podróży. Kilka myśli, spostrzeżeń… Dlaczego Pożegnanie…? Jako że pierwsza dekada XXI wieku minęła szybko, jak się wydaje, gwałtownie, zarówno tytuł jak i medium jakie wybrałem dla tego projektu są moją reakcją na tę rzeczywistość. Wracając do podstaw: korzystanie z techniki camera obscura w połączeniu z użyciem filmu negatywowego wymaga od fotografa cierpliwości, zatrzymania, ponownego stania się uważnym i decydującym obserwatorem świata, a nie tylko szybkim turystą zmieniającym tła… Pożegnanie również z miejscami, które miałem szczęście odwiedzić, Polską, Grecją, Francją. Z miejscami, które odczuwałem i obserwowałem wiedząc, że następnym razem mogą już nie być takie same…

/Konstantinos Kissas/

Konstantinos Kissas urodził się w Salonikach w Grecji w 1972 roku. Studiował Sztuki Stosowane w Petra College w Atenach, a kontynuował w Ecole des Beaux Arts de Saint Etienne we Francji. Studia ukończył w 1996 roku z dyplomem National Des Arts Plastiques. W Salonikach mieszka i pracuje jako artysta fotografik. Tam też czasowo pracował jako asystent przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, w Muzeum Fotografii i Centrum Grafiki Helios. Prezentował swoje prace na wielu indywidualnych i grupowych wystawach w Grecji i innych krajach.

Konstantinos Kissas, Pożegnanie
Wernisaż: 16 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawę można oglądać do 31 maja 2013 roku
Galeria Fotografii
ul. Św. Tomasza 22
Kraków

Dodaj komentarz