• 2013-05-16

Dariusz Pala z Elektrycznymi Kolorami w Warszawie

Od 14 maja w Soho Factory w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Dariusza Pal pt. Elektryczne Kolory, pokazującą twórczość artysty w latach 1990-2013.

Dariusz Pala, wystawa „Elektryczne Kolory”, Soho Factory w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dariusz Pala, wystawa „Elektryczne Kolory”, Soho Factory w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach wystawy będzie można podziwiać niezwykłe kolory i instalacje stworzone przez polskiego malarza Dariusza Palę. Kolory od zawsze towarzyszyły twórczości artysty, wyróżniając jego prace na drodze doboru barw podstawowych, zarazem czystych i wyrazistych. Własna paleta kolorystyczna doskonale widoczna jest już we wczesnych pracach malarza. Poprzez trwające wiele lat poszukiwania nowych form wyrazu zastosowania koloru w sztuce, powstała całkowicie unikalna koncepcja rzeźby. Przezroczyste, barwne formy z pleksiglasu są wyrazem spełnienia marzenia o ożywieniu przestrzeni miejskiej.

Wystawa Elektryczne kolory prezentuje całkiem nową i unikalną jakość sztuki. Artysta oprócz tradycyjnych prac zaprezentuje na wystawie instalacje świetlne o unikalnych barwach i zaskakujących formach. Dariusz Pala przez ostatnie 10 lat mieszkał w Miami na Florydzie, gdzie w oparciu o krakowski koloryzm tworzył odrębne tematycznie i formalnie prace na drewnie.

Podczas wystawy będzie można zapoznać się z twórczością Dariusza Pali stworzoną na przestrzeni ostatnich 23 lat jego artystycznej działalności. Zwiedzający obejrzą szerokie spektrum prac artysty w postaci grafik, obrazów oraz rzeźb wykonanych w różnych technikach.

Organizator: Fundacja Pala Art Projects
Współorganizator: Soho Factory

Dariusz Pala, Elektryczne Kolory
Wernisaż: 16 maja 2013 roku, godz. 19.30
Wystawę można oglądać do 29 maja 2013 roku
Soho Factory
ul. Mińska 25
Warszawa

Dodaj komentarz