Noc Muzeów – Architektura

18 maja w godz. 19.00-22.00 warszawski Dom Kultury Zacisze zaprasza na Noc Muzeów pod hasłem Architektura.

Autor: Maria Kiesner (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Maria Kiesner (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie:

  • wystawa malarstwa Marii Kiesner
  • LEGO – twórcze budowanie dla młodszych i starszych
  • mała architektura w akwareli dla dorosłych
  • Best Off czyli pokaz najlepszych filmów polskiego kina niezależnego
  • budowa architektury miejskiej – kartonowe puzzle
  • muzyka obrazowa – Koncert ViNATi – Mariusza Żółkiewki
  • godz. 21.30 – pokaz ognia

Obrazy Marii Kiesner będą inspiracją do budowli z klocków LEGO. Dzieci stworzą budowle, budynki i to, co podpowie im wyobraźnia czyli rzeczy nieprzewidywalne. Uczestnicy będą budować również miasto z kartonów. Powstaną wieżowce i kamienice. Architektura Warszawy. Każdy będzie miał w tym swój udział. Chętni będą mogli posłuchać koncertu muzyki obrazowej w wykonaniu ViNATi – Mariusza Żółkiewki i spróbować swych sił w akwareli. Pod okiem fachowca powstaną miniatury zabudowy w technice akwareli.

Maria Kiesner – artystka. 1997-2002 – studia na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom, wyróżniony nagrodą im. J. Szajny za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi, obroniła w 2002 roku pod kierunkiem prof. J. Modzelewskiego. Aneks z plakatu w pracowni prof. M. Wasilewskiego. Pracę teoretyczną napisała pod kierunkiem dr Agnieszki Morawińskiej. W latach 2005 i 2007 stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu. Interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty socmodernizmu i modernizmu. W 2009 obroniła doktorat pod tytułem Miasto przed burzą. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Best Off jest prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. Podczas pokazu w DK Zacisze widzowie będą mieli okazję spotkać się z najnowszą polską twórczością filmową. Zobaczyć zwycięskie filmy nagrodzone na 11. festiwalach polskich filmów autorskich, m.in. na Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy, Off Cinema, Up To 21, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Zoom Zbliżenia, Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych, Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego, Kameralne Lato, czy Festiwalu Złote Mrówkojady.

Muzyka obrazowa – Koncert ViNATi – Mariusza Żółkiewki. Gitarzysta z wieloletnim doświadczeniem studyjnym i koncertowym. W DK Zacisze wystąpi solo w repertuarze własnym ze spokojną muzyką relaksacyjną z elementami klasyki oraz repertuarem rockowym. ViNATi – Mariusza Żółkiewki porusza się w obszarach Rocka, Heavy, Klasyki, Bluesa, Poezji Śpiewanej, Folku etc… W lutym 2013 roku osiągnął 1 miejsce wśród najpopularniejszych wykonawców portalu My Space.

Noc Muzeów – Architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Muzeów – Architektura (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Muzeów – Architektura
18 maja 2013 r., godz. 19.00-22.00
Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1
Warszawa

Dodaj komentarz