• 2013-05-15

Krystyna Andrzejewska-Marek wnika w struktury natury

Od 15 maja w Gdańskim Archipelagu Kultury Wyspa Skarbów można oglądać wystawę fotografii Krystyny Andrzejewskiej-Marek pt. Struktury natury.

Fot. Krystyna Andrzejewska-Marek, „Struktury natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Krystyna Andrzejewska-Marek, „Struktury natury” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krystyna Andrzejewska-Marek o wystawie:

Struktury natury tematyka ta jest dla mnie wiodącą inspiracją w dyscyplinie ceramiki artystycznej, będącej moim głównym nurtem wyrazu artystycznego. Mieszkając na Wyspie Sobieszewskiej, bardzo często ulegam czarowi zjawisk natury, nieraz niezauważalnych przez innych, a które poruszają moją wyobraźnię. Piękno i ulotność powodują chęć utrwalenia i zatrzymania ich w czasie. Pomocnym medium w mojej artystycznej pracy od zawsze była fotografia. Pełniła ona funkcje wspomagającą i pomocniczą.

Teraz jednak odczuwam potrzebę wykorzystania jej jako medium przedstawiającego. Prezentowana obecnie wystawa ma charakter dokumentalny, pokazuje ona pewną część wrażeniowych obrazów z moich spacerów po okolicy, oraz efektów wybranych zjawisk i obiektów natury, fotografowanych w różnych porach roku. Dominują tutaj ujęcia, fascynujących mnie od zawsze starych drzew , ich fantastycznych form , faktur oraz kolorystyki, na które składały się, setki lat formowania i istnienia, często w dramatycznych okolicznościach, a które obecnie tak łatwo padają ofiarą niszczącej działalności człowieka.

Krystyna Andrzejewska-Marek, Struktury natury
Wernisaż: 15 maja 2013 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 9 czerwca 2013 roku
Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
ul. Turystyczna 3
Gdańsk Sobieszewo

 

Dodaj komentarz