• 2013-05-15

BodyConstitution we wrocławskim Instytucie Grotowskiego

W Instytucie im. Jerzego Grotowskiego odbędzie się seminarium praktyczne poświęcone fenomenowi ludzkiego ciała. BodyConstitution we Wrocławiu rozpocznie się 16 maja.

Studio SDS (źródło: mat. prasowe)

Studio SDS (źródło: mat. prasowe)

W BodyConstitution wezmą udział specjaliści z całego świata. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie aktorów i tancerzy, a także filozofów czy fizjoterapeutów. W programie przewidziano treningi i warsztaty, prezentacje pracy, wykłady, a także pokazy spektakli. Seminarium stanowi część długoterminowego programu realizowanego w Instytucie w latach 2013–2016.

Program BodyConstitution to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, łącząca praktykę i refleksję na temat ludzkiego ciała. Stanowi on twórcze rozwinięcie działań wokół technik aktorskich podejmowanych w Instytucie Grotowskiego od 2004 roku. BodyConstitution to całoroczna działalność studiów, których celem jest analiza w praktyce wybranych tradycji ruchowych także w treningu aktora i performera. To również platforma umożliwiająca świadomą, spójną i odpowiedzialną pracę z ciałem poprzez stworzenie słownika analizy i opisu technik oraz praktyki ruchu.

Wśród zaproszonych do udziału w tegorocznym seminarium gości znalazła się m.in. Vivien Wood, uznawana za jedną z najwybitniejszych tancerek tańca współczesnego w Wielkiej Brytanii.

W piątek, sobotę oraz niedzielę (17–19 maja) w porach rannych odbędą się treningi prowadzone przez uczestników programu BodyConstitution. Kalarippajattu, nauczać będą Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair – założyciele wrocławskiego Studia Kalari. W tym samym czasie potrwa Spotkanie Dwóch Ścieżek, czyli trening na pograniczu capoeiry i aikido, poprowadzony przez Przemysława Błaszczaka i Jakuba Gontarskiego.

W programie BodyConstitution znalazły się także prezentacje teatralne i pokazy filmowe.

BodyConstitution
od 16 do19 maja 2013 roku
Instytut Grotowskiego – Studio Na Grobli oraz Sala Teatru Laboratorium w Rynku, Wrocław.

Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny (z wyłączeniem spektakli, warsztatów oraz treningów).

Dodaj komentarz