Warmia: Rebelia Kultury 2.0

Rusza konkurs dla organizatorów wydarzeń kulturalnych zainteresowanych współtworzeniem kolejnej edycji projektu Warmia: Rebelia Kultury.

Rebelia w gotyku, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rebelia w gotyku, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cztery miesiące, 10 festiwali, 50 koncertów, 2000 godzin warsztatów z udziałem 100 artystów z kilkunastu krajów, goście światowej sławy z zagranicy i z Polski. Ponad 300 publikacji w mediach. To bilans pierwszej edycji odważnego projektu artystycznego Warmia: Rebelia Kultury. Kojarzona do tej pory z pięknem natury i ukryta w cieniu Mazur, Warmia pokazała swoje nowe oblicze – potencjał do tworzenia innowacyjnych, niepokornych i twórczych projektów artystycznych. Projekt, który burzy stereotypowe myślenie o tym regionie, budzi kontrowersje, emocje, ale niewątpliwie przyciąga uwagę. Spotkał się też z uznaniem branży marketingowej, która przyznała mu wyróżnienie w najstarszym polskim konkursie branży reklamowej Impactor w kategorii Projekt roku – marketing miejsc.

W tym roku, we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych ogłaszamy konkurs na wybór działań kulturalnych, które będą realizowane w ramach edycji 2013. Zwycięskie projekty wybrane do współtworzenia tegorocznej edycji Warmia: Rebelia Kultury otrzymają dofinansowanie

– mówi Anna Wasilewska, członek zarządu województwa warmińsko-mazuskiego

Termin składania wniosków upływa 7 czerwca. Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne będą dostępne na stronie organizatora.

W konkursie mogą startować regionalne i ogólnopolskie organizacje pozarządowe, placówki naukowo-oświatowe, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje państwowe, osoby fizyczne i prawne, które organizują zadania wpisujące się w projekt Warmia: Rebelia Kultury. Do rozdzielenia jest 170 tys. zł.

W 2013 roku zmienia się także formuła samego projektu. Festiwal odbędzie się w październiku, w bardziej skondensowanej formie i potrwa przez cały miesiąc. Działania artystyczne koncentrować się będą wokół czterech bloków tematycznych:

  • Rebelia w gotyku – sztuka w budowlach gotyckich Warmii
  • Rebelia designu – współczesna, nowoczesna sztuka połączona z działaniami z zakresu design; warsztaty designu regionalnego, wzornictwa itp.
  • Multirebelie – film, taniec, teatr, literatura
  • Rebelia Niskich Tonów – projekty muzyczne

Warmia: Rebelia Kultury – konkurs dla organizatorów wydarzeń kulturalnych
Zgłoszenia: do 7 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz