• 2013-05-14

Mount Kimbie przed The XX

Przed koncertem londyńskiego tria The XX na warszawskim Torwarze 14 maja zaprezentuje się inny londyński zespół, Mount Kimbie.

The XX (źródło: mat. prasowe)

The XX (źródło: mat. prasowe)

The xx przyjeżdżają do Warszawy niecały rok po doskonale przyjętym występie na festiwalu Open’er. Wtedy zagrali w Polsce po raz pierwszy, prezentując fragmenty niewydanego wówczas albumu Coexist. Ten ukazał się jesienią i potwierdził klasę The xx, jako twórców intymnych przebojów, osadzonych w klubowej elektronice i dystyngowanym popie. Podczas warszawskiego koncertu The XX zaprezentuje materiał z nowej płyty, ale także fragmenty przełomowego debiutu i być może kilka niespodzianek, jak choćby nowy utwór zatytułowany Together, nagrany z myślą o filmie Wielki Gatsby.

Występ duetu supportującego -Mount Kimbie, odbędzie się dokładnie dwa tygodnie przed premierą ich nowego albumu Cold Spring Fault Less Youth, który już teraz budzi oczekiwanie za sprawą singla Made to Stray.

Mount Kimbie - to dwóch producentów: Dominic Maker i Kai Campos, którzy odnaleźli się w estetyce schyłkowego dubstepu, wyciszonego brzmienia znanego z albumów The xx i Jamesa Blake’a. W ich muzyce jest sporo niedopowiedzeń, minimalizmu, ale jednocześnie tanecznego beatu i pulsującego basu. Debiutowali w roku 2010 doskonale przyjętą płytą Crooks & Lover, z której pochodzi ich najpopularniejszy utwór – Carbonated. Od ubiegłego roku Mount Kimbie związani są z wytwórnią Warp i obok TNGHT i Darkstar stanowią nowe otwarcie tego legendarnego labelu.

Koncert The XX z supportem Mount Kimbie
14 maja 2013 roku
Hala Widowiskowo- Sportowa Torwar, ul. Łazienkowska 6a
Warszawa

Dodaj komentarz