• 2013-05-14

Hołowczyc znowu autorem

8 maja nakładem wydawnictwa G+J Książki ukazała się książka Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy, której autorem jest Krzysztof Hołowczyc.

„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy”, Krzysztof Hołowczyc i Ireneusz Iwański, Wydawnictwo G+J Książki (źródło: materiały prasowe)

„Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy”, Krzysztof Hołowczyc i Ireneusz Iwański, Wydawnictwo G+J Książki (źródło: materiały prasowe)

Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy to druga książka autorstwa Krzysztofa Hołowczyca. Tym razem znany rajdowiec wspólnie z Ireneuszem Iwańskim przygotował poradnik przeznaczony dla kierowców i miłośników motoryzacji.

Najsłynniejszy polski kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc w rozmowie z Ireneuszem Iwańskim dzieli się swoim bogatym doświadczeniem za kierownicą. Prowadzona w formie wywiadu narracja wiedzie czytelników przez meandry współczesnej motoryzacji – począwszy od kwestii mechanicznych, poprzez technikę jazdy, aż po tematykę podróży autem.

Przejechałem kilka milionów kilometrów, w tym wiele tysięcy w ekstremalnie trudnych, rajdowych warunkach. Zebrałem sporo, myślę, ciekawych  doświadczeń i obserwacji, którymi staram się dzielić z innymi kierowcami przy każdej okazji. Jazda samochodem to wielka przyjemność, ale i ogromna odpowiedzialność. Za siebie i za innych. Mam nadzieję, że ta książka skłoni Was do refleksji nad swoim stylem jazdy  i pomoże Wam stać się lepszymi kierowcami – pisze o swoim poradniku Krzysztof Hołowczyc.

Autor opowiada o samochodach w sposób charakterystyczny dla pasjonata. Zdradza wiele wskazówek, dotyczących tego, jak kupować samochody, jak dbać o ich sprawność i jak radzić sobie za kierownicą niezależnie od pory roku. Opisuje również swoje wrażenia z jazdy drogami różnych europejskich krajów, przekazując zmotoryzowanym podróżnikom wiele praktycznych porad. Książkę zamyka leksykon pojęć, które każdy kierowca amator powinien znać .

Krzysztof Hołowczyc to prawdziwy człowiek orkiestra: sportowiec, działacz społeczny, polityk i prezenter telewizyjny. Zdobył mistrzostwo Europy i wielokrotne mistrzostwo Polski w rajdach samochodowych, brał udział w rajdowych mistrzostwach świata WRC i osiem razy w Rajdzie Dakar – był jedynym polskim kierowcą samochodu, który wygrał etap i liderował w tym rajdzie. Jest zdobywcą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country Bajas, byłym posłem do Parlamentu Europejskiego i założycielem Fundacji Kierowca Bezpieczny.

Ireneusz Iwański jest dziennikarzem radiowym, reporterem i podróżnikiem, a także producentem audycji radiowych. Wspólnie z Krzysztofem Hołowczycem wyprodukował ponad 1000 wydań audycji motoryzacyjnych. Jest inicjatorem i wieloletnim prezesem olsztyńskiego Radia WA-MA, przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia Olsztyn S.A.

Jazda z Hołkiem. ABC dobrego kierowcy, Krzysztof Hołowczyc i Ireneusz Iwański
Wydawnictwo G+J Książki
premiera: 8 maja 2013 roku

Dodaj komentarz