• 2013-05-14

Idealne matki w kinach od czerwca

Od 21 czerwca na ekranach polskich kin zagości film Idealne Matki oparty na opowiadaniu laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing.

Kadr z filmu „Idealne matki” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Idealne matki” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Idealne matki to najnowszy film Anne Fontaine, reżyserki Coco Chanel i scenarzysty Niebezpiecznych związków, zdobywcy Oscara – Christophera Hamptona.

Naomi Watts (Niemożliwe) i Robin Wright (Forrest Gump) dają się uwieść młodszym od siebie przystojnym mężczyznom. W rolach młodych amantów wystąpili Xavier Samuel znany z serii Zmierzch oraz James Frecheville, nominowany do nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego za główną rolę w głośnym Królestwo zwierząt. Scenariusz został napisany na podstawie inspirowanego prawdziwą historią opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing.

Lil i Roz znają się od dziecka. Obie mieszkają w sąsiadujących ze sobą domach położonych nad samym oceanem. Lil od niedawna jest wdową, a mąż Roz wyjechał na południe do pracy w Uniwersytecie w Sydney. Każda z kobiet ma syna. Obaj są atrakcyjnymi młodymi mężczyznami, którzy całymi dniami surfują i opalają się na niewielkiej plaży. Ten sielankowy spokój już wkrótce zostanie zburzony przez huragan emocji i pożądania. Wszystko zacznie się od namiętnego pocałunku jednego z synów… z matką drugiego.

Idealne matki
Reżyseria: Anne Fontaine
Scenariusz: Christopher Hampton
Obsada: Naomi Watts, Robin Wright, James Frecheville, Xavier Samuel
Dystrybucja: Kino Świat
W kinach od 21 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz