• 2013-05-13

Społeczeństwo polskie w ostatniej dekadzie PRL

W dniach 16 i 17 maja w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa pt. Społeczeństwo polskie w latach 1980 –1989. Konferencja będzie okazją do dyskusji nad specyfiką życia społecznego w ostatniej dekadzie PRL.

Przystanek Historia, logo (źródło: mat. prasowe)

Przystanek Historia, logo (źródło: mat. prasowe)

Na zarysowany w czasie konferencji obraz społeczeństwa polskiego składać się będą tak różne tematy, jak religijność Polaków, upowszechnianie się komputerów indywidualnych czy rozwój branży kosmetycznej. Strategie przystosowawcze Polaków w ostatniej dekadzie PRL pokażą m.in. wystąpienia dotyczące turystyki handlowej i emigracji zarobkowej.

Słuchacze będą mogli dowiedzieć się wiele m.in. o warunkach pracy robotników w latach 80., sytuacji emerytów, ówczesnym stanie Polskich szpitali czy nastrojach społecznych. Uczestnicy panelu o patologiach społecznych przedstawią m.in. sytuację więźniów kryminalnych, problem prostytucji czy zjawisko fali w wojsku.

Inne sesje poświęcone będą postawom poszczególnych grup społecznych: młodzieży, studentów, a także sytuacji mniejszości narodowych. W konferencji uczestniczyć będą nie tylko historycy, ale też reprezentanci innych nauk jak socjolodzy czy kulturoznawcy.

Społeczeństwo polskie w latach 1980 –1989
16 i 17 maja 2013 roku
Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN
ul. Marszałkowska 21/25, Warszawa

Dodaj komentarz