Nick Knight i Fashion Film w Krakowie

Od 17 maja w Angel Wawel w Krakowie będzie można oglądać wystawę skomponowaną przez Nicka Knighta. Ekspozycja odbędzie się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Kadr z wideoklipu Nicka Knighta do utworu „Born This Way” Lady Gagi, 2011. Dzięki uprzejmości Nicka Knight’a i SHOWstudio

Kadr z wideoklipu Nicka Knighta do utworu „Born This Way” Lady Gagi, 2011. Dzięki uprzejmości Nicka Knight’a i SHOWstudio

Na ul. Koletek 12 będzie można obejrzeć ekspozycję stworzoną przez legendarnego Nicka Knighta – fotografa i filmowca, założyciela platformy internetowej SHOWstudio. Wystawa zaprezentuje najsilniejszy współcześnie kierunek rozwoju praktyki reprezentacji mody: film poświęcony modzie (SHOWstudio Fashion Film, Angel Wawel).

Nick Knight, który tworzył kampanie reklamowe m.in. dla Christiana Diora, Johna Galliano, Calvina Kleina czy Alexandra McQueena – uważa, że filmy przedstawiające kolekcje projektantów to przyszłość przemysłu mody. Według niego projektanci wymyślając nowe kreacje, zastanawiają się, jak będą się one prezentowały na osobie w ruchu, jak będą się na niej układały.

Zarówno fotografia jak i ilustracja pokazują projekty tylko w dwóch wymiarach, nie oddając wszystkich pomysłów przestrzennych projektanta. Internet stworzył możliwości, by po raz pierwszy docierać do dużej grupy ludzi z przekazem wideo: promowane i tworzone przez Knighta filmy opowiadają historie inspirowane ubraniami. Nie są to neutralne prezentacje strojów, lecz wypowiedzi artystyczne, chociaż na stronie internetowej można też oglądać bezpośrednie transmisje z najważniejszych pokazów.

Organizator: Fundacja Sztuk Wizualnych

Nick Knight
Miesiąc Fotografii w Krakowie
Wernisaż: 19 maja 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 16 czerwca 2013 roku
Angel Wawel
ul. Koletek 12
Kraków

Dodaj komentarz