• 2013-05-13

Kama Model z abstrakcyjnym równaniem w Gdańsku

Od 10 maja w Kolonii Artystów w Gdańsku można oglądać wystawę prac Kamy Model pt. Równanie. Ekspozycja jest realizowana w ramach projektów DOM | Dolne Otwarte Miasto i Młodzi Dolnego Miasta.

Praca autorstwa Kamy Model, 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Praca autorstwa Kamy Model, 2013 r. (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie prezentowane będą głównie abstrakcyjne kompozycje zawarte w pracach malarskich. Formy na płótnach skonstruowane są na zasadzie nanoszenia na siebie kolejnych warstw, które zza rozmytej plamy zdają się sugerować nie rzadko wycinek wyimaginowanego pejzażu lasu czy wzburzonego nieba. Dopasowywanie w całości układu, przypadkowych sobie kształtów staje się synonimem krążących w myślach różnych wyobrażeń, cieni myśli. Kreacja zawarta naobrazach staje się origami złożonego z emocji towarzyszących chwili.

Kamila Model kończyła ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa w 2012 roku. Obecnie jest rezydentką pracowni malarskiej w projekcie DOM w Kolonii Artystów w Gdańsku. W 2012 roku otrzymała nagrodę pisma artystycznego EXIT za obraz Las w II Przeglądzie Młodej Sztuki w Galerii Socato we Wrocławiu.

Projekt Młodzi Dolnego Miasto to cykl indywidualnych wystaw, debiutów prezentujących młode pokolenie absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekt zakłada całkowite zaangażowanie młodego artysty w przygotowanie wystawy, począwszy od wieszania prac, na oprowadzaniu po ekspozycji skończywszy. Dzięki temu uczestnik będzie miał żywy kontakt z twórcą prac. Podczas wernisaży zaplanowane są oprawy muzyczne, koncerty przygotowane przez zaproszonych artystów muzyków.

Kama Model, Równanie
Wernisaż: 10 maja 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 14 czerwca 2013 roku
Kolonia Artystów
ul. Dolna 4
Gdańsk

Dodaj komentarz