• 2013-05-11

Bezpieczne udostępnianie zasobów w internecie – szkolenie

Szkolenie Jak efektywnie i bezpiecznie udostępniać zasoby w Internecie? odbędzie się we wtorek 14 maja w Krakowie. Szkolenie organizuje Małopolski Instytut Kultury.

Centrum Cyfrowe Projekt Polska (źródło: mat. prasowe)

Centrum Cyfrowe Projekt Polska (źródło: mat. prasowe)

Rozwój technologiczny zmienił nawyki i potrzeby odbiorców w zakresie korzystania i dzielenia się zasobami kultury w Internecie. Stanowi to duże wyzwanie, ale też szansę dla lokalnych bibliotek, urzędów, muzeów i innych instytucji. Często dysponują one wyjątkowymi materiałami, które mogą być interesujące i ważne dla obywateli.

Bywa, że dokumenty, zdjęcia i inne treści prezentowane są w wersji cyfrowej. Dostępność tych materiałów w sieci przyczynia się do angażowania odbiorców w ich rozpowszechnianie, a tym samym działanie na rzecz instytucji i rozwoju kultury.

Na warsztatach będzie można dowiedzieć się:

  • Jak poradzić sobie z zagadnieniami dotyczącymi prawa autorskiego?
  • Z jakich prawnych oraz technologicznych narzędzi korzystać, aby możliwie szeroko rozpowszechnić własne zasoby?
  • W jaki sposób prowadzić digitalizację istniejących zasobów?

Prowadzący: Kuba Danecki, pracownik organizacji Centrum Cyfrowe Projekt: Polska, zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa autorskiego oraz wolnej kultury, prowadzi tematyczny blog Co nas uwiera w prawie autorskim?. Interesuje się zagadnieniami z zakresu obiegu treści w cyfrowym środowisku. W Krakowie współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury w zakresie udostępniania zasobów instytucji.

Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy oraz kwestionariusz należy wysłać na adres: miodynska[at]mik.krakow.pl.

Jak efektywnie i bezpiecznie udostępniać zasoby w Internecie?
14 maja 2013 roku
Małopolski Instytut Kultury
Kraków

Dodaj komentarz