• 2013-05-11

Targi Sztuki i Designu – Art Sfera Crafts

25 maja w Warszawie odbędzie się Art Sfera Crafts – wydarzenie targowo-warsztatowe łączące elementy szeroko pojętego designu i handmade.

Mr. Gugu & Miss Go (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mr. Gugu & Miss Go (źródło: materiały prasowe organizatora)

Będzie to już druga edycja wydarzenia, podczas którego będzie można spotkać się z polskimi projektantami i producentami związanymi ze strefą Art. Druga edycja Art Sfery zaprezentuje się w nieco zmienionej formule. Majowe targi Art Sfera to nie tylko sprzedaż biżuterii, galanterii czy też odzieży od projektantów, to również wydarzenie, podczas którego odbywają się warsztaty rękodzieła.

Targi Sztuki i Designu – Art Sfera Crafts to nowa inicjatywa targowa, która prezentuje w głównej mierze polską twórczość zarówno projektantów znanych, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej twórczości. Podczas targów swój dorobek artystyczny pokaże ok. 100 wystawców, którzy reprezentować będą różne dziedziny związane z designem i sztuką. Na stoiskach będzie można znaleźć biżuterię, galanterię, odzież, sztukę użytkową, designerskie gadżety czy też ręcznie szyte, kolekcjonerskie lalki. To również możliwość spotkania się z architektami wnętrz, którzy doradzą jak zagospodarować domowe pielesze.

Druga edycja Art Sfery zaprezentuje się w formie, która skierowana będzie do szerszej grupy odbiorców. Odwiedzający będą mogli nie tylko dokonać zakupów podczas targów, ale wziąć również udział w wybranych przez siebie warsztatach. Podczas targów odbywać się będą m.in. warsztaty tworzenia biżuterii techniką kumihimo oraz warsztaty wykonywania ozdobnych świec. Część warsztatów jest bezpłatna – o udziale w wybranym spotkaniu decyduje zasada pierwszeństwa. Już niebawem opublikujemy dokładną listę dostępnych warsztatów. Partnerem sekcji warsztatowej podczas targów jest DaWanda Polska, organizator akcji Tydzień DIY.

Targi odbędą się dzień tuż przed Dniem Matki – 25 maja – dla tych osób, które nie mają pomysłu na prezent z tej okazji, będzie to doskonałe miejsce gdzie można zarówno dokonać zakupów jak i wykonać własnoręcznie wyjątkowy upominek podczas jednego z warsztatów organizowanych m.in. przez Sztukarnię oraz Wytwórnię Antidotum.

Tak jak pierwsze spotkanie, tak również druga odsłona targów Art Sfera ma charakter otwarty – oznacza to, że wstęp dla kupujących jest bezpłatny.

Targi Sztuki i Designu – Art Sfera Crafts
25 maja 2013 r., godz. 10.00-19.00
Centrum Konferencyjno-Targowe Domaniewska 37A
Warszawa

Dodaj komentarz