• 2013-05-11

Krzysztof Rapsa w Galerii Qadrat

Od 8 maja w Galerii Qadrat w Warszawie można oglądać wystawę prac abstrakcjonisty Krzysztofa Rapsy pt. Poza rzeczywistością.

Krzysztof Rapsa, Bez tytułu, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Rapsa, Bez tytułu, 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co ciekawe, twórczość Krzysztofa Rapsy szczególnym uznaniem cieszy się w Korei Południowej. We wrześniu ubiegłego roku artysta miał tam wystawę w prestiżowej Galerii Jang Eun Sun w Seulu, którą otworzył ambasador RP Krzysztof Majka, koreański krytyk, a zarazem poeta i redaktor The Art Magazine, Ryoo Suk – Woo oraz Cha Dae-Young, prezes Koreańskiego Stowarzyszenia Sztuk Pięknych. Krytycy i znawcy malarstwa uznali abstrakcje Polaka za jedne z najlepszych, jakie wystawiano w ostatnich czasach, a jego samego okrzyknięto tam poetą koloru. Z kolei 16 czerwca tego roku prace Krzysztofa Rapsy zaprezentowane zostaną na Międzynarodowej Wystawie Sztuki na Zamku Castello di Capalbio pod Rzymem, a jesienią w Wiecznym Mieście artysta będzie miał wystawę indywidualną.

Wernisaż wystawy Krzysztofa Rapsy będzie jednocześnie uroczystym otwarciem Galerii Qadrat w nowym miejscu, w Centrum Handlowym Panorama. Jak na galerię sztuki współczesnej będzie to miejsce o tyle nietypowe, że abstrakcjonistyczne obrazy i rzeźby sąsiadować będą z ekspozycją mebli klasycznych, utrzymanych w stylu od baroku po biedermeier.

Krzysztof Rapsa, Poza rzeczywistością
Wernisaż: 8 maja 2013 roku, godz. 18.30
Wystawę można oglądać do 22 maja 2013 roku
Galeria Qadrat
ul. Witosa 31
Warszawa

Dodaj komentarz