• 2013-05-11

Koncerty Evening Hymns w Polsce

Kanadyjska folkowo-rockowa grupa Evening Hymns zagra w Polsce w ramach europejskiej trasy koncertowej. 12 maja wystąpią w krakowskim Magazynie Kultury, a dzień później w poznańskim Klubie Meskanalia.

Evening Hymns (źródło: mat. prasowe)

Evening Hymns (źródło: mat. prasowe)

Krakowski koncert zainicjuje dwudniowy pobyt grupy w naszym kraju.  Na przełomie 2011/2012 roku zespół podróżował w trasie wraz z Agnes Obel oraz Timber Timbre, a tym razem zwieńczeniem długiego wykazu koncertów, stanowić będzie występ w ramach End of the Road Festival (Wielka Brytania), obok takich zespołów jak Sigur Ros, Belle & Sebastian czy David Byrne & St. Vincent.

Formacja zza Oceanu, podobnie jak w ubiegłym roku – promuje w ramach trasy swój trzeci album Spectral Dusk, który został nagrany w północnym Ontario wraz z gościnnym udziałem innych muzyków, stanowiących grono przyjaciół zespołu. Przyjaciele pomagający zrealizować nagrania Evening Hymns na co dzień współtworzą składy: The Wooden Sky, Timber Timbre oraz City and the Colour.

Evening Hymns - to grupa muzyków komponująca i grająca melancholijny folk-rock, wyrażająca się zarówno na poziomie dźwięków jak i tekstów. Sami o sobie mówią, że inspiracje czerpią z natury, z tego co ich otacza, stąd też w punkcie inspiracje nie znajdziemy żadnych nazwisk, czy nazw zespołów. Zamiast nich wspominane są lasy, noce, poranki, wioski, podróże czy jeżdżenie na desce. Ich utwory są w pełni autorskie, indywidualne. Obok muzycznych wyobrażeń melancholii, wzruszających tematów, zespół jest w stanie zaproponować radosny i optymistyczny punkt postrzegania codzienności. Aktualny skład zespołu: Jonas Bonnetta, Sylvie Smith i  Jon Hynes.

Koncert Evening Hymns
12 maja 2013 roku, Fundacja Magazyn Kultury, Kraków
13 maja 2013 roku, Klubokawiarnia Meskalina, Poznań

Dodaj komentarz