Krzysztof Gawronkiewicz z komiksem fantastycznym we Wrocławiu

Od 10 maja w Galerii Komiksu i Ilustracji Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę prac Krzysztofa Gawronkiewicza pt. Fantastyczny komiks.

Autor: Krzysztof Gawronkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor: Krzysztof Gawronkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Gawronkiewicz – urodzony w 1969 r. w Warszawie. Grafik, storybordzista i twórca komiksów. Zadebiutował w 1989 r. jako ilustrator opowiadań w Nowej Fantastyce, gdzie ukazały się również jego pierwsze komiksy. Autor Mikropolis, Przewodnik turystyczny, Moherowe sny, Achtung Zelig!, Esencja, (wygrała pierwszy europejski konkurs zorganizowany przez telewizję Arté i wydawnictwo Gléant), Romantyzm. W rysunkach Gawronkiewicz trzyma się obranego, charakterystycznego stylu. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Ostatnio (2012) za Terra Incognita do scenariusza Denisa Wojdy. Zdobył wyróżnienia we Francji i Belgii za komiksy Esencja i Achtung Zelig!.

Na wystawie autor wybrał do prezentacji tę część swojej twórczości, która współgra z fantastyką i dobrze wpisuje się we wrocławskie Dni Fantastyki, na których będzie można spotkać autora. Wystawa będzie prezentować druki plansz m.in. z Mikropolis, Burzy, Romantyzmu, esencji i Achtung Zelig!.

Krzysztof Gawronkiewicz, Fantastyczny komiks
Wystawę można oglądać od 10 maja do 10 czerwca 2013 roku
Galeria Komiksu i Ilustracji, Centrum Kultury Zamek
pl. Świętojański 1
Wrocław

Dodaj komentarz