• 2013-05-10

Jarosław Ciziewski Zadora industrialnie w Rybniku

Od 9 maja w Galerii Smolna w Rybniku można oglądać wystawę fotografii Jarosława Ciziewskiego Zadory pt. Industrial.

„Industrial”, fot. Jarosław „Ciziewski” Zadora (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Industrial”, fot. Jarosław „Ciziewski” Zadora (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Industrial – jest zbiorem kilku popełnionych przez autora cykli fotograficznych, m.in.: Okna Dortmundu – nagrodzonego w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Industrialnej i Przemysłowej Foto Pein 5, Phoenix West – nagrodzonego w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Industrialnej i Przemysłowej Foto Pein 6, oraz głównego cyklu Piękno pod nogami. Ten ostatni cykl narodził się kilka lat temu, jeszcze zanim Jarosław Zadora zaczął na dobre interesować się fotografią. A było to podczas pobytu w czeskiej Pradze, kiedy to jeden z przyjaciół fotografa, zauważył ciekawy właz ściekowy, zdecydowali, że warto go uwiecznić, i tak to się zaczęło.

Od tego momentu podczas podróży, wyjazdów, wypadów młody fotograf z Rybnika uwieczniał wszelkiego rodzaju włazy do kanałów, kratki ściekowe itp. elementy infrastruktury. W ten sposób przez lata autor zgromadził setki takich fotografii z różnych krajów Europy i nie tylko. W pewnym momencie postanowił połączyć je w jakąś wspólną całość i tak powstała swoista fotograficzna mozaika.

Jarosław Ciziewski Zadora – członek Klubu Fotograficznego FORMAT oraz aktor teatrów Masquera i Niedomówień, czasem doręczyciel dźwięków (dj) oraz wizytator w pracowni rzeźbiarskiej, z wykształcenia technik-mechanik oraz grafik. Pasjonat podróży oraz rzeczy dziwnych i twórczych. Nagradzany w konkursach fotograficznych, autor kilku wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych. Na co dzień pracuje, jako listonosz.

Kurator Galerii Smolna: Marzena Oleksy

Jarosław Cieziewski Zadora, Industrial
Wernisaż: 9 maja 2013 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 30 czerwca 2013 roku
Galeria Smolna
ul. Reymonta 69
Rybnik

Dodaj komentarz