• 2013-05-09

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Po raz trzeci Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza od 11 maja do swojej siedziby przy ul. Grochowskiej 272 w Warszawie na cykl Letnich Koncertów na Grochowskiej.

Letnie Koncerty na Grochowskiej, plakat (źródło: mat. prasowe)

Letnie Koncerty na Grochowskiej, plakat (źródło: mat. prasowe)

Letnie Koncerty na Grochowskiej to cykl kameralnych koncertów skierowanych zarówno do znawców muzyki klasycznej, jak i melomanów dopiero odkrywających jej tajniki. Zaproszeni artyści to głównie młodzi artyści, ale już uhonorowani wieloma nagrodami. Wystąpią m.in. skrzypkowie: Anna Maria Staśkiewicz, Wojciech Koprowski, wiolonczeliści: Bartosz Koziak, Marcin Zdunik, pianiści: Aleksandra Świgut, Misha Kozłowski, zespół TWOgether Duo w składzie: Magdalena Bojanowicz (wiolonczela) i Maciej Frąckiewicz (akordeon) – tegoroczni laureaci Paszportu Polityki.

Na koncertach pojawią się również muzycy światowego formatu: Olga Pasiecznik, czy Royal String Qartet.

Z okazji jubileuszu 80-lecia Krzysztofa Pendereckiego w programie Letnich Koncertów na Grochowskiej pojawią się utwory kameralne kompozytora.  Zabrzmi też muzyka Witolda Lutosławskiego oraz akcenty francuskie i hiszpańskie. Każdy koncert będzie poprzedzany komentarzem muzykologów i krytyków muzycznych, m.in. Anny S. Dębowskiej, Doroty Kozińskiej i Agaty Kwiecińskiej.

Koncert Inauguracyjny odbędzie się 11 maja, podczas którego wystąpią Olga i Natalia Pasiecznik wykonując utwory Griega, Rachmaninowa, Ravela i Szymanowskiego.

Letnie Koncerty na Grochowskiej
każdy weekend od 11 maja do 31 sierpnia 2013 r., godz. 16.00
ul. Grochowska 272, Warszawa

Dodaj komentarz