• 2013-05-09

Grupa 77 w trójnasób w Krakowie

Od 15 maja w Galerii Katolickiego Centrum Kultury Krypta u Pijarów można oglądać wystawę prac Grupy 77 pt. W trójnasób.

Magdalena Siejko, szkice do serii „Kwadrat magiczny” – „Kobieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Magdalena Siejko, szkice do serii „Kwadrat magiczny” – „Kobieta” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści Grupy 77 o wystawie:

Tytuł wystawy W trójnasób (jako spotkanie naszej trójki. Po raz drugi bowiem będziemy wystawiać w tym składzie grupy , po wszystkich zmianach, które miały miejsce). Jest to świadomy wybór- odniesienie do tytułów prac prof . Jacka Waltosia. Nadrzędnym argumentem, który przemawia za tym by scalić nas w grupę, jest fakt iż wspólnie ukończyliśmy pracownię Mistrza – profesora Jacka Waltosia.

Mamy wielki szacunek do klasycznego warsztatu malarza, który stanowi bazę naszych poczynań na miarę sztuki. Element ten łącząc, jednocześnie stanowczo podkreśla odrębność każdego z nas. Stanowimy małą grupę znajomych, przyjaciół. Wspólnie podejmujemy działania wystawiennicze. Łączą nas zainteresowania, być może poglądy. Mamy podobne spojrzenie i przemyślenia dotyczące pewnych aspektów życia, do których odnosimy się w pracach. Staramy się wspierać w swoich działaniach i współpracować , przygotowując projekty kolejnych wystaw.

W grupie a jednak osobno. Praca malarza to droga , którą podąża się w samotności. Każdy z nas w pojedynkę bierze odpowiedzialność za swoją twórczość i fakt zjednoczenia w grupie nie zmienia tego stanu rzeczy. Wszelkie podobieństwa formalne, czy też treściowe są tylko podobieństwami, które wciąż stanowią o odrębności każdej z osób.

Grupa 77 jest bytem nieformalnym, który nie manifestuje swojego programu na rzecz wolności twórczej poszczególnych członków grupy.

Swoje prace zaprezentują: Przemysław Sławiński, Iwa Króczkowska-Król, Magdalena Siejko

Grupa 77, W trójnasób
Wernisaż: 14 maja 2013 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 31 maja 2013 roku
Galeria Katolickiego Centrum Kultury Krypta u Pijarów
ul. Pijarska 2
Kraków

Dodaj komentarz