• 2013-05-08

BUCK. Architekci w Klubie Sztuka Architektury

9 maja o godz. 18.00 w klubie Sztuka Architektury w Warszawie w ramach cyklu Polskie Wnętrze 2012 odbędzie się spotkanie z projektantami z biura BUCK. ARCHITEKCI.

Bistro Dinette we Wrocławiu, proj. BUCK. Architekci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bistro Dinette we Wrocławiu, proj. BUCK. Architekci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Goście spotkania zaprezentują na nim swoje wrocławskie realizacje – Foyer Kina Nowe Horyzonty oraz Bistro Dinette.

Projekt Bistro Dinette zakładał opracowanie kompleksowego konceptu bistro na co dzień czyli przyjaznego miejsca ze swobodną atmosferą, odpowiedniego na poranną kawę, codzienny lunch i nieformalne spotkanie po pracy. Istotą projektu było stworzenie miejsca uniwersalnego, ale z charakterem, a przy tym pełnego życia, sprzyjającego wizytom zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Opracowany koncept projektowy został oparty na idei nieformalnej jadalni – miejsca wspólnych codziennych posiłków i ożywionych rozmów. Inspirowany wzornictwem lat 50-tych projekt wnętrza bistro koncentruje się na charakterystycznych detalach utrzymanych w stylistyce retro, szlachetnych, naturalnych materiałach wykończeniowych i typowych dla jadalni, ale zreinterpretowanych i wykonanych na indywidualne zamówienie elementach: dużym wspólnym stole, solidnym drewnianym kredensie, marmurowej wyspie kuchennej pełniącej funkcję baru oraz dobrze widocznej, półotwartej kuchni.

Z kolei trzykondygnacyjne foyer Kina Nowe Horyzonty jest to multifunkcjonalna, mobilna przestrzeń zrealizowana w bardzo krótkim czasie przy ograniczonym budżecie. Kino funkcjonowało przedtem jako typowy multipleks. Projektanci podjęli się stworzenia przestrzeni łączącej w sobie wiele działalności. Między innymi promocje filmów, festiwale, przeglądy, wystawy oraz programy edukacyjne.

Projekt opracowano w zaledwie cztery tygodnie, natomiast remont wykonano w jedyne sześć dni! Koncepcja zakładała gruntowną zmianę funkcjonowania tej przestrzeni. Skupiono się na otwartości i elastyczności. Zaproponowano wyposażenie o różnorodnym charakterze, łatwe do przeobrażania i elastyczne. Starano się wykorzystać niebanalne rozwiązania materiałowe, które są łatwo i szybko dostępne. Dużą część wyposażenia architekci zaprojektowali sami i zlecili lokalnym producentom.

Polskie Wnętrze 2012: BUCK. Architekci
9 maja 2013 r., godz. 18.00
Klub Sztuka Architektury
Warszawa

Dodaj komentarz