• 2013-05-08

Baranki dzieciom w Krakowie

Krakowskie Kino Pod Baranami kontynuuje cotygodniowe niedzielne poranki filmowe dla dzieci składające się z pokazów animacji oraz kreatywnych zajęć rozwijających tematykę prezentowanych filmów. Najbliższy seans 12 maja.

Podczas warsztatów (źródło: mat. prasowe)

Podczas warsztatów (źródło: mat. prasowe)

Podczas wiosennej edycji cyklu dzieci poznają polskie bajki i baśnie, dowiedzą się czegoś o życiu bocianów, będą śledzić niezwykłe przygody Dziadzia i Gąski Balbinki, sprawdzą jak Reksio realizuje się w różnych rolach i jak z codziennymi kłopotami radzi sobie pomysłowy Dobromir. W ramach imprezy towarzyszącej Przeglądowi Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w Kinie Pod Baranami, dzieci wyruszą w filmową podróż do ojczyzny serów.

Po seansach maluchy wezmą udział w rozwijających wyobraźnię warsztatach plastycznych oraz zabawach masą solną. Podczas wiosennej edycji nie zabraknie także uwielbianych przez dzieci warsztatów bębniarskich. Nowością będą zajęcia ruchowe prowadzone przez Planetę Sportu oraz wymienianie się przeczytanymi przez dzieci książkami (book swap). W ramach Baranków dzieciom obchodzony też będzie Dzień Matki i Ojca.

Z okazji święta wszystkich dzieci Kino Pod Baranami przygotowało specjalny program filmowo-rozrywkowy pod hasłem Dzień Dziecka z tajemnicą w tle.

Jak zwykle dzieci będą miały okazję poznania kina od kuchni – zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Najbliższy seans:
12 maja 2013 roku, godz. 11.00
Baśnie i bajki polskie – zestaw bajek, ok. 52’ + wymień się książką (book swap) & zajęcia plastyczne

  • O królewnie zaklętej w żabę
  • O Bartku doktorze
  • Krawiec niteczka
  • Zimowe wróżki

Cykl Baranki dzieciom
Kino pod Baranami, Kraków
każda niedziela od 12 maja do 30 czerwca 2013 roku,  godz. 11.00

Dodaj komentarz