• 2013-05-08

Największe arie operowe w Rybniku

Organizatorzy koncertu Viva La Musica w Rybniku zapraszają 18 maja do wysłuchania najsławniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych.

Koncert Viva La Musica (źródło: mat. prasowe)

Koncert Viva La Musica (źródło: mat. prasowe)

Na koncert złożą się przebojowe, rozśpiewane, znane i łatwo wpadające w ucho utwory, które mają stanowić ciekawą możliwość spędzenia czasu dla szerokiego grona publiczności. Jak zapowiadają organizatorzy całość będzie utrzymana w lekkiej, pełnej wdzięku i radości, konwencji. Utwory wokalne przeplatane będą ciekawostkami o okolicznościach ich powstania oraz zabawnymi anegdotami na temat samych kompozytorów, jak np. powszechnie cytowaną anegdotę, jak to Franciszek Lehar, przez nieporozumienie wymyślił tytuł swojego wiekopomnego dzieła jakim jest operetka Wesoła wdówka.

W programie zaplanowane są m.in. arie solowe oraz duety z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georgesa Bizeta, Gioacchino Rossiniego. Artyści wykonają także arie solowe i duety z operetek Imre Kalmana: Księżniczka czardasza, Hrabina Marica. Nie zabraknie również słynnych arii i duetów z musicali: Upiór w operze Andrew Lloyd Webbera oraz z musicalu Skrzypek na dachu Jerry’ego Bocka.

Viva La Musica – celem koncertu jest przybliżenie i ukazanie piękna energii dźwięku najpiękniejszych i najpopularniejszych utworów wokalistyki operowej, operetkowej i musicalowej. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Mańka – sopran, Stanisław Duda – baryton, Mirella Malorny – fortepian – absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Koncert Viva La Musica
18 maja 2013 r., godz. 17.00
Dom Kultury Rybnik-Chwałowice, Rybnik

Dodaj komentarz