• 2013-05-07

Nowe wydawnictwo The Shipyard

Trójmiejska formacja The Shipyard opublikowała swój short play Teleportacja/Święto Strachów, który zapowiada powstający właśnie album Stocznia.

The Shipyard (źródło: mat. prasowe)

The Shipyard (źródło: mat. prasowe)

Pomiędzy dwoma albumami – wydanym minioną jesienią We Will Sea a kolejnym, planowanym na drugą połowę roku – muzycy z The Shipyard dokonali nagrania dwóch utworów. Teleportacja oraz Święto strachów to piosenki, których nie można przypisać do żadnego z muzycznych wydawnictw zespołu.

W Teleportacji są słuchać podwodne gitary, nadmorski bas, motoryczne bębny i kulminacyjny, przebojowy refren. Święto strachów to współczesna interpretacja utworu należącego do repertuaru zespołu Dżamble, stanowi jednocześnie wyraz zainteresowania brzmieniami, które mieszczą się w tradycji polskiej piosenki lat 70 i 80-tych dwudziestego wieku, w tym istniejącej wtedy krakowskiej sceny jazz-rockowej. Jest i kontestacyjnie, romantycznie i straszno – zgodnie z tytułem wiersza krakowskiego poety Tadeusza Śliwiaka.

The Shipyard – grupa powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, basisty, kompozytora i autora tekstów znanego z zimnofalowej formacji Made In Poland. Piotr w 2010 roku przeniósł się do Trójmiasta, nawiązując kontakty z tutejszymi muzykami – najpierw z Filipem Gałązką (Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys, Izrael), a potem z Nelą Gzowską (Kobiety) i Rafałem Jurewiczem (Sound Of Pixies). Skład uzupełnił Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars). Na ten czas zespół tworzą: wokalista i tekściarz Rafał Jurewicz, basista Piotr Pawłowski, gitarzyści Michał Miegoń i Nela Gzowska, perkusista Michał Młyniec. W nagraniu Święta Strachów udział wzięli również: Anna Miądowicz (flet, alt), Katarzyna Kliś (sopran) oraz Piotr Pawlak.

Short play Teleportacja/Święto Strachów
premiera: 29 kwietnia 2013 roku
mini album ukazał się nakładem Nasiono Records

Dodaj komentarz