• 2013-05-07

(R)ewolucje dizajnu: studio chmara.rosinke

11 maja o godz. 17.00 w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu w ramach cyklu (R)ewolucje dizajnu odbędzie się spotkanie z projektantami studia chmara.rosinke.

„2,5³” – studio chmara.rosinke (źródło: materiały prasowe organizatora)

„2,5³” – studio chmara.rosinke (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ania Rosinke i Maciej Chmara opowiedzą o swojej inspirowanej społecznymi fenomenami twórczości, w której zajmują się takimi tematami, jak inicjatywy kulinarne w przestrzeni publicznej czy łagodna turystyka. Projektanci przedstawią również eksponowaną w Galerii Miejskiej Arsenał realizację 2,5³, poprzez którą podejmują dyskusję z oswajaniem pustek przez domy-wkładki między budynkami (Dom Kereta zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego) czy też zaspokajaniem podstawowych potrzeb na ograniczonej powierzchni w miejskiej kamienicy (przez Szymona Hanczara). Studio chmara.rosinke zaproponuje intymną, nomadyczną strukturę do życia, której inspiracje sięgają lat 60. i 70., kiedy wielu architektów i projektantów zajmowało się ideą zamieszkiwania w formach modularnych i mobilnych oraz rewolucjonizowało społeczne kanony.

studio chmara.rosinke – Ania Rosinke (1985) i Maciej Chmara (1984) – ukończyli architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, tam też poznali się i rozpoczęli współpracę. Studiowali również na Uniwersytecie Artystycznym w Linz (space & design strategies), Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu oraz wiedeńskiej Politechnice (architekturę). Założyli w Wiedniu własne studio. Pracują w obszarze projektowania wnętrz i produktu oraz architektury. Łączą rzemiosło z konceptualnym i ekologicznym podejściem. Większość ich realizacji to autorskie projekty powstające z inspiracji społeczno-kulturowych. Wierzą, że obiekty mogą komunikować piękno, prostotę i wartości etyczne.

Laureaci licznych nagród na festiwalach, zagranicznych i polskich, m.in.: DMY Award (2012), Neue Wiener Werksteatten Award (2012), Vienna Design Week (carte blanche selection, 2011), Young Design Award (2011), Faces of Design Awards Talents (2010).

(R)ewolucje dizajnu: studio chmara.rosinke
11 maja 2013 r., godz. 17.00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6
Poznań

Dodaj komentarz