• 2013-05-07

Collegium Musicum: Wykłady Marka Dyżewskiego

18 maja odbędzie się wykład Witolda Lutosławskiego krąg prawdy i piękna, który otwiera cykl wykładów Collegium Musicum prowadzonych przez Marka Dyżewskiego we Wrocławiu.

Collegium Musicum (źródło: mat. prasowe)

Collegium Musicum (źródło: mat. prasowe)

COLLEGIUM MUSICUM – taką nazwę miały działające w czasach Jana Sebastiana Bacha stowarzyszenia melomanów, muzyków oraz ludzi zainteresowanych poznawaniem muzyki od strony teoretycznej. Tym razem owa nazwa określa cykl wykładów o muzyce, prowadzonych przez Marka Dyżewskiego, na które zaprasza organizator – Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Szczególną wartością wykładów jest ich szeroka perspektywa humanistyczna, ukazywane są związki muzyki z innymi dziedzinami sztuki.

Ich autor, Marek Dyżewski, komentował w II Programie Polskiego Radia i telewizji największe, odbywające się w Polsce, międzynarodowe imprezy muzyczne: Festiwale Wratislavia Cantans, Międzynarodowe Konkursy Dyrygenckie im. Grzegorza Fitelberga, Międzynarodowe Konkursy Skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego oraz Konkursy Pianistyczne im. Fryderyka Chopina. Prowadził gościnne wykłady na wszystkich polskich uczelniach muzycznych oraz na kilku uniwersytetach. Wykładał też w Niemczech, Belgii, Austrii, Rosji, Francji i Hiszpanii. Był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Wykład Witolda Lutosławskiego krąg prawdy i piękna
18 maja 2013 r., godz. 16.00
Pl. Kościuszki 9, Wrocław

Dodaj komentarz