• 2013-05-06

Design management według Kathryn Best

7 maja w godz. 9.30-11.00 Centrum Designu Gdynia zaprasza na wykład Kathryn Best, światowej sławy projektantki, architekt wnętrz oraz specjalistki w dziedzinie design management.

Integracja i edukacja w zakresie zarządzania designem, sesja w Wismarze, kwiecień 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Integracja i edukacja w zakresie zarządzania designem, sesja w Wismarze, kwiecień 2011 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czym jest design management? Dlaczego podstawowe zasady tej dziedziny tak dobrze wpływają na rozwój branży kreatywnej i pomagają w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań? Jakie korzyści przynosi praca w interdyscyplinarnych zespołach w procesie projektowania produktów i usług?

Na te pytania 7 maja odpowie Kathryn Best, światowej sławy projektantka, architekt wnętrz oraz specjalistka w dziedzinie design management podczas wykładu otwartego w nowo oddanym budynku wystawienniczo-konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Wykład jest częścią sesji treningowej projektu Design EntrepreneurSHIP – Integracja i edukacja studentów i MŚP w zakresie interdyscyplinarnego zarządzania wzornictwem przemysłowym, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz przez Miasto Gdynia. Projekt skierowany jest do grupy studentów, młodych przedsiębiorców i absolwentów kierunków projektowych, technicznych i ekonomicznych z Polski, Niemiec i Szwecji. Podczas cyklu wykładów i warsztatów uczestnicy poznają proces design management i wspólnie opracowują rozwiązania dla wybranych firm. W ramach bieżącej sesji w maju 2013 case studies będą realizowane na przykładzie firmy ViniDesign, produkującej wyroby z materiału Corian. Dzięki integracji wiedzy z różnych dziedzin oraz połączeniu różnego rodzaju doświadczeń uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania wzornictwem przemysłowym.

Nabór do III (ostatniej) edycji projektu odbędzie się jesienią 2013.

Kathryn Best prowadzi badania na temat potencjału i roli wzornictwa jako narzędzia do tworzenia innowacji, rozwiązywania problemów oraz wprowadzania zmian w biznesie i sferze społecznej. Wykładowca Design Management na University College for the Creative Arts, szanowany gość na światowych konferencjach. Jej badania i publikacje znacznie wpłynęły na zarządzanie branżą kreatywną, wyznaczając tor działań wielu menedżerom zarządzania nowymi produktami oraz projektantom wzornictwa wdrażającym produkty w przedsiębiorstwach.

Design management według Kathryn Best
7 maja 2013 r., godz. 9.30-11.00
Centrum Designu
Gdynia

Dodaj komentarz