10 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej

6 maja o godz. 16.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się wernisaż 10 Ogólnopolskiej Wystawy Miniatury Tkackiej.

Anna Jesinowicz-Nguyen, C z cyklu A, B, C, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Jesinowicz-Nguyen, C z cyklu A, B, C, 2012 (źródło: materiały prasowe organizatora)

To już 10 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, imprezy, która debiutowała w Łodzi w 1985 roku. Jej początki łączą się z adresem – ul. Piotrkowską 113, ale od 1998 roku związana jest z Centralnym Muzeum Włókiennictwa, gdzie po raz szósty przedstawiona zostanie publiczności w dniu otwarcia 14 Międzynarodowego Triennale Tkaniny.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja, jest największą z dotychczasowych. Spośród propozycji – obficie nadesłanych z całego kraju (oraz z zagranicy) – ogólnopolskie Jury wybrało 155 mini-dzieł, autorstwa 108 twórców. Dziewięciu artystów zostało nominowanych do nagrody za najlepszą pracę. Wyróżnionych oraz laureata nagrody poznamy podczas otwarcia wystawy.

Wystawie towarzyszy dwujęzyczny kolorowy katalog. Zawiera podsumowujące 10 edycji zestawienia i formacje. Mieści również biogramy i wypowiedzi artystów oraz obszerny wybór ilustracji, dokumentujących zespół najnowszych mini-kompozycji: zwięzłych wypowiedzi, ograniczonych formatem 20 x 20 cm, kondensujących emocje, uczucia, nastroje, wrażenia, myśli; mini-form chcących zaintrygować odbiorcę, skłonić do chwili refleksji, zatrzymania, spojrzenia na świat z innej perspektywy.

10 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź 2013
Wystawa towarzysząca 14 Międzynarodowemu Triennale Tkaniny
Wernisaż: 6 maja 2013 r. o godz. 16.00
Wystawa: 6 maja – 1 września 2013 r.
Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282, budynek A, II piętro
Łódź

Dodaj komentarz