• 2013-05-04

Multimedialny Koncert Muzyki Filmowej Jamesa Hornera

8 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi kolejny multimedialny Koncert Muzyki Filmowej, prezentujący najciekawsze tematy muzyczne ze słynnych produkcji filmowych XX i XXI wieku.

Koncert muzyki filmowej, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncert muzyki filmowej, plakat (źródło: mat. prasowe)

Koncert wypełni w większości muzyka Jamesa Hornera, autora ścieżek dźwiękowych do ponad stu filmów, w tym do dwóch najbardziej dochodowych w historii kina: Avatar i Titanic. Obok utworów Jamesa Hornera na koncercie zabrzmią również przykładowe utwory innych kompozytorów, takich jak: John Barry, David Arnold i John Williams.Wykonywaną na żywo przez chór i orkiestrę muzykę ilustrować będzie projekcja fragmentów animacji na wielkim ekranie kinowym.

W trakcie koncertu oprócz muzyki Hornera do filmów: Avatar, Apollo 13, Titanic, Wichry Namiętności, Chwała, Waleczne Serce, a także utwory innych kompozytorów z filmów: Tańczący z wilkami Johna Barry’ego, Szeregowiec Ryan Johna Williamsa i Dzień Niepodległości Davida Arnolda.  Znaczną część programu koncertu wypełni muzyka z filmów o tematyce kosmicznej. Osobny blok tematyczny stanowić będzie muzyka z kina historycznego. Koncert będzie medialnym widowiskiem filmowym, muzyka będzie wykonywana na żywo przez chór i orkiestrę, którą ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów.

Koncert Muzyki Filmowej
8 czerwca 2013 r.,  godz. 16.30 oraz 19.30
Sala Kongresowa, Warszawa

Dodaj komentarz