• 2013-05-04

Graficznie zaangażowani z grupą Dizajn na Kolesách

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w warsztatach projektowania społecznego prowadzonych przez słowacką grupę projektową Dizajn na Kolesách, które potrwają od 13 do 17 maja w Cieszynie.

Warsztaty „Graficznie zaangażowani” z grupą Dizajn na Kolesách (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsztaty „Graficznie zaangażowani” z grupą Dizajn na Kolesách (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uczestnicy zdobędą praktyczne doświadczenia we współpracy z organizacjami, w tym trzeciego sektora. Ich zadaniem będzie stworzenie specjalnych projektów dedykowanych cieszyńskiemu Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty oraz Muzeum Protestantyzmu, które pomogą w promowaniu ich działalności. Wszystkie elementy graficzne będą powstawały we współpracy z organizacjami i zostaną im przekazane bezpłatnie do wdrożenia. Warsztaty są organizowane wspólnie z żylińskim centrum kultury Stanica w ramach projektu Społeczna ochrona dziedzictwa kulturalnego – Synagoga Behrensa w Żylinie.

Warsztaty poprowadzą Tomáš Klepoch, Matúš Lelovský, Juraj Blaško z Dizajn na Kolesách – słowackiej grupy projektowej, która postawiła sobie za cel podnoszenie jakości kultury wizualnej na Słowacji. Podróżując minibusem z niezbędnym wyposażeniem technicznym, odwiedzali małe miejscowości w kraju, gdzie za darmo tworzyli i poprawiali systemy identyfikacji i materiały promocyjne różnych, często defaworyzowanych organizacji. Myślą przewodnią grupy jest zaangażowanie w projekt wszystkich odbiorów, zbadanie i poznanie potrzeb organizacji, współpraca podczas procesu projektowego z jej pracownikami i pozostałymi użytkownikami.

Zasady rekrutacji: wszyscy zainteresowani udziałem w warsztatach projektowania społecznego proszeni są o przesłanie swojego portfolio (do 5 MG) do 6 maja 2013 roku na adres: apilch@zamekcieszyn.pl. Wybranych zostanie 10 osób, które będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie oraz wyżywienie. Każdy uczestnik powinien posiadać swój komputer z programem graficznym.

Graficznie zaangażowani
Zgłoszenia: do 6 maja 2013 r.
Warsztaty: 13-17 maja 2013 r.
Zamek Cieszyn

Dodaj komentarz